Ілюстрація REUTERS

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва підтвердив незаконність постанови Кабінету міністрів України від 2016 року, якою визначається порядок формування ціни на природний газ для населення і теплокомуненерго.

Читайте такожУ липні газ для промисловості подешевшає майже на 13%

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова "Спілки власників житла" Олексій Кучеренко.

За його словами, своїм рішенням апеляція підтвердила рішення Окружного адміністративного суду Києва від 4 березня 2019 року - визнати протиправною та нечинною постанову уряду №315 за позовом народного депутата від партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

«Тобто, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.03.2019 набуло чинності 08.07.2019, а значить постанова Кабінету міністрів України №315 від 27 квітня 2016 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 №758» є протиправною та недійсною з 27.04.2016 року", - написав Кучеренко.

За його словами, це означає, що особи, права та інтереси яких зачіпаються протиправним актом, надалі мають право звертатися до уповноважених органів для відновлення своїх порушених прав.

"Отже, споживачі послуг, що надаються згідно з тарифами, визначеними рішенням, яке надалі скасоване судом, мають право на здійснення перерахунку нарахованих платежів», - пояснив він.

Повне рішення суду ще не опубліковано.

Як повідомляв УНІАН, 4 березня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною і недійсною постанову Кабінету міністрів України №315 від 27 квітня 2016 року, якою в тому числі визначався порядок формування ціни на природний газ для потреб населення.

Кабінет міністрів України постановою №315 від 27 квітня 2016 року прив'язав ціни на природний газ для побутових споживачів і виробників теплової енергії до рівня цін імпортованого з Європи газу.

Так, граничну роздрібну ціну газу для побутових споживачів з 1 травня 2016 року встановлено на рівні 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування, зборів і ПДВ), для виробників теплової енергії - 6,81 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування і ПДВ).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram