этот материал доступен на русском

Для транзиту газу Україна повинна відмовитися від арбітражної вимоги до "Газпрому" – Медведєв

12:31, 07 грудня 2019
Енергетика
830 0
REUTERS

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що Україна повинна відмовитися від вимоги до «Газпрому» виконати рішення Стокгольмського арбітражу для підписання нового контракту з транзиту російського газу до Європи.

Про це він сказав в інтерв'ю програмі «Вести в субботу» на державному каналі «Россия-1».

«Ну не буде тоді нічого. Неможливо домовитися щодо газу і водночас сказати: «Знаєте що - ви нам ще заплатіть гроші за всілякими судовими рішеннями». Тому, хочуть вони цього чи ні, очевидно, що в цьому випадку необхідно дійти до якогось нульового варіанту. Подобається цей вираз чи ні, але це має бути взаємовигідне рішення для обох сторін», - сказав Медведєв.

Читайте також"Нафтогаз" готовий отримувати газом $3 мільярди боргу від "Газпрому": підсумки переговорів

На запитання, чи може Росія заборонити Європі реверсно поставляти Україні газ, Медведєв зазначив, що «це досить складно з точки зору технологічного контролю».

«Треба дивитися ще європейське законодавство. До речі, українські колеги зараз активно впроваджують у себе європейське законодавство. Їм було сказано: будь ласка, нас це абсолютно влаштовує, тільки ви встигніть його впровадити, тому що воно досить суворе. Ми готові працювати за європейським законодавством. Але потрібно домовитися щодо всіх істотних пунктів цієї угоди. І тоді можна відновити співпрацю, включаючи і наші поставки газу на українську територію», - сказав Медведєв.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці лютого 2018 року «Газпром» програв судову тяжбу з «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражі щодо транзитного контракту, за рішенням якого російська компанія повинна виплатити українській стороні 4,6 млрд дол.

З урахуванням рішення арбітражу за контрактом на поставки газу остаточна сума розрахунків між компаніями становить 2,6 млрд дол. на користь «Нафтогазу» (3 млрд дол., включаючи відсотки).

НАК "Нафтогаз України" подав новий арбітражний позов до «Газпрому» з вимогою переглянути транзитний тариф, за яким Україна недоотримала 11,8 млрд дол. Рішення очікується в 2021 році.

6 грудня виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко повідомив, що на чергових переговорах з представниками «Газпрому» українська сторона заявила про готовність отримувати газ з Росії в рахунок погашення 3 млрд дол. боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Вітренко також повідомив, що Україна готова відкликати свій новий позов в арбітраж, якщо з «Газпромом» буде укладено довгостроковий контракт на транзит газу через нашу країну після 2020 року.

Довідка УНІАН. Чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» було укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter