этот материал доступен на русском

Індексація пенсій в Україні: журналісти підрахували, на скільки зростуть виплати з березня (відео)

07:40, 14 листопада 2018
Фінанси
14921 0

Урядовці пообіцяли проіндексувати виплати у березні наступного року. На всіх пенсіонерів, а їх майже 10 мільйонів, запланували виділити 139 мільйонів гривень, йдеться в сюжеті ТСН.

"У законі передбачена вона щорічно, і саме з 19-го року вона починає діяти. Так, це перша, але тепер буде щорічна індексація", - пояснив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір. 

Читайте такожУ Кабміні зібралися віддати всі борги пенсіонерам з окупованих територій, але є умова

Аби зрозуміти, на скільки збільшиться пенсія, потрібно додати такі показники: відсоток, на який зросла офіційна середня заробітна плата за рік, та індекс інфляції, і все це розділити на два. За прогнозами, на кінець року середня зарплата зросте на чверть, а інфляція буде в межах 9%. Разом це 34, ділимо на два – отримуємо 17. Отже, на 17% зросте пенсія. Але ці цифри – прогнозні, точні дані будуть відомі лише на початку наступного року. 

Індексацію в такому вигляді запускають уперше. Раніше пенсії збільшували, коли зростав прожитковий мінімум – за рік набігало трохи більше 100 гривень. Але така система була недосконала. "Якщо ми візьмемо лікаря, який має 40 років стажу, при одинакових умовах, скажімо, однакова спеціальність, і вийшов на пенсію 25 років тому. І візьмемо такого самого лікаря, з таким самим розміром стажу, так далі, і вийшов на пенсію, уже за нових умов, наприклад, рік тому – то у них різниця в пенсії могла бути в 300, 400 і більше гривень", - каже експерт з питань пенсійного забезпечення Маріанна Онуфрик. 

Від старої системи збільшення пенсій урядовці відмовлятися поки що не збираються, тобто працюватимуть обидва механізми. Тож у пенсіонерів, хоч і потроху, але кілька разів на рік зростатиме пенсія

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter