этот материал доступен на русском

Експерт назвав умову для введення податку на виведений капітал

12:26, 05 лютого 2019
Фінанси
201 0
Податок можуть ввести, якщо Кабмін домовиться з МВФ щодо бази оподаткування підприємств / фото УНІАН

Законопроект про введення в Україні податку на виведений капітал може бути прийняти лише в тому випадку, якщо буде досягнута домовленість Кабінету міністрів з Міжнародним валютним фондом щодо зміни бази оподаткування підприємств.

Читайте такожГройсман озвучивши втрати бюджету у разі запуску податку на виведений капітал

Про це під час брифінгу заявив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Ми розуміємо, що діюча програма з Міжнародним валютним фондом прямо обмежує можливості зміни бази оподаткування підприємств, фінансових результатів підприємств. Тільки у випадку, якщо між МВФ і урядом будуть досягнуті домовленості про таку зміну, ухвалення цього законопроекту є реалістичним", - сказав він.

Експерт додав, що основне протистояння відбувається між бізнесом, який хоче платити менше податків і підтримує ініціативу, а також Мінфіном та МВФ, які шляхом стримування можливого економічного зростання хочуть забезпечити фінансову стабільність в країні.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко 31 жовтня минулого року заявив на зустрічі з представниками бізнесу, що не збирається відмовлятися від ідеї запровадження податку на виведений капітал. За його словами, якщо раніше МВФ однозначно виступав проти запровадження такого податку в Україні, то зараз сприймає цю ідею вже більш позитивно, і вся проблема полягає у розробці компенсаторних механізмів і прорахунку бюджетних ризиків.

Разом з тим, ключовий кредитор України - Міжнародний валютний фонд виступив проти введення цього податку без компенсації втрат держбюджету.

За оцінками експертів, введення податку на виведений капітал замість існуючого в Україні податку на прибуток у перший рік призведе до втрат бюджетних доходів у розмірі від 1,2% до 1,5% ВВП, що становить від 37 до 47 мільярдів гривень.

Міністерство фінансів України вважає реальним впровадження податку на виведений капітал замість діючого податку на прибуток без загрози для фіскальної стабільності України з 2019 року поки тільки для малого і середнього бізнесу з річним обсягом доходу до 200 мільйонів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter