Пенсії та соцвиплати будуть перепризначені автоматично / фото УНІАН

Міністерство соціальної політики України повідомило, що пенсії та державні соціальні допомоги на період карантину, запровадженого владою в рамках заходів для протидії коронавірусу, будуть перепризначені автоматично.

Читайте такожУкраїнці розповіли, чи є у них заощадження на період карантину (опитування)

Як повідомили в прес-службі Мінсоцполітики, в ухваленому Радою законі, спрямованому на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби, врегульовано питання продовження виплат на період карантину всіх пенсій та допомог людям, у яких на цей період припадає перекомісія медико- соціальної експертизи та лікарсько-консультативної комісії про встановлення інвалідності та перепризначення пенсій і допомог на новий період, без заяв і будь-яких документів.

"Після закінчення терміну дії карантину або обмежувальних заходів орган соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду здійснить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги або пенсії на підставі поданої особою заяви (результатів повторного огляду медико-соціальної експертизи) та необхідних документів", - додали в прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, 1 квітня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення.

Зокрема, рішення включає впровадження з квітня 2020 року щомісячної виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам старшим 80 років, у яких розмір пенсії не перевищує 9205 грн, а також проведення в травні 2020 року індексації пенсій на 11% для 7 млн пенсіонерів.

Крім того, в квітні буде проведено виплату одноразової допомоги в розмірі 1 тис. грн для 10 млн пенсіонерів, які отримують станом на 1 квітня 2020 року пенсію менш як 5 тис. грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram