Нацбанк 9 грудня на спецаукціоні продаватиме долари

12:07, 07 грудня 2009
Фінанси
0 0

11 грудня – швейцарські франки

Національний банк України 9 грудня проведе спеціальний аукціон із продажу доларів США, 11 грудня – з продажу швейцарських франків.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

Згідно з повідомленням, мінімальна сума заявки – 10 тис. дол. для аукціону 9 грудня й 10 тис. швейцарських франків – для аукціону 11 грудня. При цьому невикористану за призначенням валюту в сумі більше 1 тис. дол. і 1 тис. швейцарських франків комерційний банк зобов`язаний продати НБУ. Залишок валюти в сумі до 1 тис. дол. і 1 тис. швейцарських франків може бути використаний банком на інші цілі.

Банкам дозволяється купувати валюту для дострокового погашення клієнтами заборгованості за кредитними договорами.

Нацбанк зазначає, що банки, які мають намір брати участь у спецаукціонах 9 й 11 грудня, повинні залучати від клієнтів грошове забезпечення в національній валюті до проведення валютного аукціону. «Купівля іноземної валюти за рахунок власних коштів банків не допускається», – зазначає НБУ.

Як повідомляв УНІАН, з 27 лютого 2009 р. Нацбанк України почав проводити цільові валютні аукціони для задоволення потреб позичальників – фізичних осіб з метою погашення ними заборгованості за кредитами, взятими у валюті.

Банки мають забезпечити продаж клієнтам іноземної валюти, купленої на валютному аукціоні Національного банку України, за курсом, який не може перевищувати курс аукціону плюс 0,2% від суми купівлі на сплату пенсійного збору.

Операції з погашення заборгованості клієнтів за кредитами через поточні рахунки, відкриття поточних рахунків клієнтам і проведення розрахункових операцій для забезпечення процедури погашення заборгованості клієнтів за кредитними договорами за рахунок іноземної валюти, придбаної на валютному аукціоні, здійснюються виключно на безплатній основі.

Пізніше Нацбанк почав продавати валюту й фізичним особам – резидентам – суб`єктам підприємницької діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter