Россия уже более 20 лет скрывает информацию о советских активах / telegraf.com.ua

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

“Ми маємо право претендувати на 16,37% від усіх активів Радянського Союзу - це і нерухомість за кордоном, і золотовалютний запас, і алмазний фонд, і активи по боргам, які інші держави мали перед Радянським Союзом, тобто всі можливі активи, ми на них маємо право претендувати”, - сказав Перебийніс.

За його словами, вже понад 20 років, незважаючи на неодноразові звернення України, російська сторона не надала чіткого переліку всіх активів, які були в Радянському Союзі на момент його розпаду. “Ці факти РФ завжди приховувалися, і так досі жодній з республік колишнього Радянського союзу такі дані не були розкриті”, - сказав він.

Перебийніс також зазначив, що угода між Україною і РФ про врегулювання питань правонаступництва стосовно зовнішнього державного боргу та активів колишнього СРСР від 1994 року не є чинною, оскільки Україна не ратифікувала цей документ.

Читайте такожУкраїна планує повернути у свою власність частину закордонного майна колишнього СРСР – Мін’юст

“Російська Федерація вчора озвучила суму в 20 млрд доларів, яку Україна має їй заплатити, якщо буде претендувати, то хай Російська Федерація озвучить обсяг тих активів, які були в Радянському Союзі на момент розпаду”, - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 16 березня на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству закордонних справ невідкладно підготувати правову позицію із захисту національних інтересів України при розподілі коштів і майна колишнього СРСР.

"Фактично не завершено розподіл майна Радянського союзу, і Україна має легітимні й законні претензії до Росії на те майно, яке Росія незаконно залишила за собою", – підкреслив глава уряду.

Мін'юст заявив, що Україна має намір повернути частину активів колишнього Радянського Союзу як закордонних, так і внутрішньодержавних. Зокрема, йдеться про 80 млрд доларів вкладників колишнього "Сбербанку" СРСР.