МВФ надасть допомогу 28 бідним країнам / фото REUTERS

Міжнародний валютний фонд надасть допомогу особливо бідним країнам коштом Трастового фонду для обмеження і подолання наслідків катастроф.

Загалом допомогу отримають 28 країн, серед яких Афганістан, Ємен, Ефіопія, Того, Нігер та Буркіна-Фасо. Як повідомили в МВФ, вони отримають як фінансування, так і списання частини боргів, повідомляє DW.

Після початку пандемії МВФ вирішив звільнити від сплати за боргами протягом шести місяців 25 найбідніших країн світу. У жовтні 2020 року також був виділений ще один транш допомоги. Фонд не виключив можливості надання подальшої допомоги бідним країнам ще цього року, але поки остаточне рішення не ухвалено.

Читайте такожСвітовий банк прогнозує серйозну економічну кризу через пандемію

Коштом цієї допомоги бідні країни мають боротися з пандемією, яка, за прогнозами МВФ, може ще більше посилити розрив між ними та розвинутими державами. Такі європейські та азійські країни, як Японія, Китай, Сінгапур, Німеччина, Франція, Нідерланди, Швейцарія та Норвегія, пообіцяли надати в Трастовому фонду 774 мільйони доларів.

Директор МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що ЄС загалом має зробити внесок у розмірі 183 мільйони євро. Вона закликала інші держави наслідувати цей приклад.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram