этот материал доступен на русском

Гройсман анонсував створення груп для аудиту вирубки лісів

13:04, 26 липня 2018
Промисловість
156 0
Кабмін створить групи для аудиту вирубки лісів / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну постанову було прийнято на засіданні уряду в середу.

Читайте такожПорошенко запропонував зміни до ветованого закону щодо криміналізації контрабанди лісу

«Будуть спільні аудит-групи, куди увійдуть аудитслужба, ДФС, податкова міліція, служба захисту економіки МВС плюс МінАПК, Геокадастр. Проаналізуємо і зробимо аудит всього, що було вирубано за останній період часу. І подивимося щодо кожного контракту, хто куди що вивозив і під яким виглядом», - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

За пропозицією міністра оборони Степана Полторака до цих груп також включать представників Міноборони.

«Я хотів би всіх об'єднати, щоб ніхто ні з ким не зміг домовитися на рівні служб. Буде центральна група, яка проводитиме аудит, і будуть групи в регіонах проводити аудит саме лісових господарств», - сказав Гройсман.

За словами прем'єра, для перевірки Держгеокадастр проводитиме аерофотозйомку місцевості або ж будуть залучатися супутникові дані за певний період часу. Після цього обчислюватимуться обсяги вирубаного лісу, а також з'ясовуватиметься його подальша доля - що з нього вироблено і що було експортовано. Після цього планується запросити відповідну інформацію у західних партнерів, щоб звірити отримані дані.

«І весь цей ланцюжок піддаватиметься аудиту», - наголосив Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2015 року Верховна Рада прийняла зміни до Закону «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді). Цим документом запроваджується 10-річний мораторій на вивезення цієї продукції за межі митної території України.

Після запровадження мораторію в ЄС заявили, що заборона експорту суперечить нормам Угоди про асоціацію. Зняття мораторію є обов'язковою умовою отримання Україною третього траншу макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 600 млн євро.

23 липня Гройсман заявив, що уряд до середини вересня підготує звіт про проведену роботу щодо боротьби з контрабандою лісу, обсяги якої сягають 6-8 млрд грн на рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter