этот материал доступен на русском

Світовий металургійний гігант "АрселорМіттал" заявив, що готовий зупинити роботу свого підприємства в Україні

17:32, 12 вересня 2019
Різне
2392 0
На підприємстві розповіли про наслідки, до яких може призвести ухвалення законопроекту №1210 / фото УНІАН

Найбільший в країні металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» буде змушений зупинити роботу своєї залізорудної шахти ім. Артема у разі підвищення ренти на видобуток залізної руди згідно із законопроектом №1210, внесеним на розгляд Верховної Ради.

Про це повідомив сьогодні заступник генерального директора комбінату Володимир Ткаченко, виступаючи на засіданні робочої групи комітету Верховної Ради з податкової та митної політики, повідомляє МінПром.

Він зазначив, що пропоновані зміни бази оподаткування при видобутку залізної руди будуть мати негативні наслідки.

«Якщо держава хоче, щоб переробка сировини становила 100% - то вона буде 100%. Але тоді ми будемо змушені скоротити обсяги видобутку залізорудної сировини. У нас є відкриті кар'єри та шахта, ми будемо змушені заморозити її роботу. Зараз там працює більше тисячі осіб», – сказав він.

Як відомо, законопроектом №1210, пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т. ч. концентрату, агломерату, окатишів із вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

За оцінками консалтингового агентства PricewaterhouseCoopers, у разі прийняття змін до Податкового кодексу України, передбачених законопроектом №1210, частка рентних платежів стосовно комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах.

Так, частка ренти щодо прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, Китаї, становить 10,3%. А в Росії – всього 2,5%. В Україні в разі впровадження пропонованих змін до Податкового кодексу вона досягне 22%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter