Власники авто з іноземною реєстрацією анонсували нові акції / фото УНІАН

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією планують в лютому вийти на мирні акції з вимогою скасувати коефіцієнт віку авто у розрахунку вартості акцизу, який передбачений в законі про нові правила розмитнення від 8 листопада 2018 року.

Читайте такожМінфін чекає мільярдних надходжень від розмитнення "евроблях"

Про це йдеться на сторінці організації «АвтоЕвроСила» у Facebook.

Відео дня

«Ми продовжуємо боротьбу за доступний автомобіль для кожного українця. Спробуємо розібратися, чи стала після прийняття закону 8487 митна очистка доступною (до 500 євро), як радісно з трибун озвучили Ніна Южаніна і Петро Олексійович Порошенко. Ми знаємо, як реально наповнити пенсійний фонд і допомогти людям заробляти і піднімати економіку нашої України. У лютому ми знову вийдемо на мирні акції і будемо домагатися скасування множника років у формулі розрахунку «акцизу». Приєднуйтесь незалежно від Ваших поглядів, адже тільки разом сила», - наголошується в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 8 листопада Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» (№8487), метою якого є зниження вартості розмитнення автомобілів на єврономерах. Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його обсягу. Зокрема, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і більше 3000 куб. см запроваджуються базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і більше 3500 куб. см запроваджуються базові ставки відповідно 75 і 150 євро.

20 листопада 2018 року в 22 областях України власники автомобілів на єврономерах розпочали акцію «За доступне авто». Автомобілісти вимагали від влади скасувати норми законопроектів №8487 і №8488, які були прийняті парламентом без урахування вимог громадськості, зокрема, про скасування коефіцієнта віку авто у розрахунку вартості акцизу.