Cтавка фельдшера без досвіду на держслужбі – 3 200 гривень, лікаря – 3 800 гривень / скріншот з відео

Журналісти перевірили на собі, за скільки часу і грошей приїде державна «швидка», а за скільки – приватна.

Розслідування провели журналісти програми "Гроші".

Вони викликали державну «швидку» до хворого з невисокою температурою, але йому відмовили у наданні швидкої медичної допомоги.

Зазначається, що «швидка» має право не приїхати, якщо у вас: підвищена температура, головний біль, високий тиск, радикуліт, наркотичне, алкогольне сп’яніння, загострення хронічних захворювань, больовий синдром онкохворого.

Читайте такожСупрун нарікає: українці часто викликають "швидку" не за призначенням

Якщо ж наполягати, медики таки приїдуть, але в порядку живої черги. І це може затягнутися надовго.

На початку року столична швидка відмовилась від 50-ти нових машин екстреної медичної допомоги, бо на них немає кому їздити. На сьогодні ставка фельдшера без досвіду на держслужбі – 3 200 гривень, лікаря – 3 800 гривень.

Після цього журналіст зателефонував до приватної швидкої, назвавши симптоми гострого перитоніту.

«Можемо бути у вас через 25 хвилин. Це 1500 – 1900 гривень буде коштувати», - відповіли йому у приватній «швидкій». І це ще не дорого, адже середні ціни у столиці на приватні "швидкі" від 1300 до 3000 гривень.

Треба зазначити, що згідно з медреформою, яка стартує з першого квітня, основне фінансове навантаження йде на місцеву владу. Тобто вона сама буде визначати, яка кількість машин і лікарів їй потрібна.

Як повідомляв УНІАН, президент Володимир Зеленський планує наступного року розпочати по Україні будівництво великої кількості пунктів швидкої меддопомоги.