Чернівецька область найближчим часом може опинитися в "червоній" зоні карантину, попередили в KSE / ілюстративне фото ua.depositphotos.com

У Київській школі економіки (KSE) прогнозують, що вже цього тижня (20-26 вересня) Чернівецька область може увійти в "червону" зону епідемічної небезпеки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час онлайн-брифінгу сказав керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганиченко.

"Вже цього тижня Чернівецька область може увійти у "червоний" рівень епідемічної небезпеки. Зараз найбільш критична ситуація продовжує перебувати у цьому регіоні, і ця критичність йде одразу за трьома показниками", – зазначив він.

Зокрема, рівень госпіталізацій в регіоні вже наблизився у притул до граничного у 60 осіб на 100 тисяч населення і наразі становить 58,7 осіб на 100 тис. населення.

Крім того, показник зайнятості ліжок з киснем при граничному у 65% становить 64,1%.

Ганиченко прогнозує, що вже завтра ці показники можуть перевершити граничні.

Він нагадав, що для запровадження "червоного" рівня епідемічної небезпеки два із зазначених показників (коефіцієнт виявлення, охоплення тестуванням, рівень госпіталізацій, динаміка рівня госпіталізацій, завантаженість ліжок з киснем) мають не виконуватися протягом трьох днів поспіль.

"І вже принаймні від завтра може бути перший такий день для Чернівецької області", – пояснив експерт.

Читайте такожУкраїні найближчим часом загрожує "червона" зона карантину: епідеміолог назвав ключову причинуУ KSE рекомендують не відкладати рішення про запровадження додаткових обмежень у цьому регіоні.

"Вони мають бути введені якомога швидше, щоб стримувати ось такий швидкий темп зростання захворюваності на COVID-19 у цьому регіоні. І паралельно з цим необхідно додавати ресурсів, щоб стримати темпи заповненості ковідних ліжок, яка вже починає переходити на критичні позначки… На 30-50% необхідно найближчим часом додати ліжок у Чернівецькій області, щоб не було перенавантаження на обласну систему охорони здоров’я", – додав Ганиченко.

За його словами, наразі у зоні ризику також перебувають Житомирська, Луганська, Львівська та Харківська області, які є потенційними кандидатами на входження у "червону" зону епіднебезпеки.

"Але воно (входження – УНІАН) не очікується на найближчому тижні. Уже впродовж двох-трьох тижнів ми зможемо говорити про це", – уточнив він.

Інфографіка УНІАН

Нагадаємо, з 23 вересня в Україні встановлюється "жовтий" рівень епіднебезпеки. Таке рішення 21 числа прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зокрема, вирішено встановити "жовтий" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України з 00 год 00 хвилин 23 вересня.

Упродовж 20 вересня в Україні зафіксовано 5 159 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, що у понад два рази більше показника за 19 вересня. Померли від ускладнень 137 хворих.