Закарпатська облрада виділила 41 млн грн. на боротьбу з інфекціями

17:57, 22 грудня 2016
Новини регіонів
106 0

Порівняно із середньостатистичними показниками по Україні в області щорічно реєструється постійно підвищений рівень захворюваності в 9-12 разів.

Ілюстрація / REUTERS

Закарпатська обласна рада затвердила Програму протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними захворюваннями протягом 2017-2021 років.

Читайте такожЗакарпатська облрада виділила 87,8 млн грн на боротьбу з онкозахворюваннями

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час чергової сесії.

Як йдеться у пояснювальній записці до програми, мета програми полягає у забезпеченні епідемічного благополуччя населення області шляхом зниження рівня поширеності інфекції, забезпечення доступу широких верств населення до профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів в області, для стабілізації епідемічної ситуації, зниження рівня захворюваності, інвалідності й смертності тощо.

Читайте такожЖитомирська облрада затвердила програму розвитку високоспеціалізованої медичної допомоги

У документі зокрема зазначено, що Закарпатська область, як і деякі інші західні області, характеризується ендемічністю захворювання на гепатит А, нерівномірністю поширення захворювань по роках та адмінтериторіях, реєстрацією циклічних підйомів.

«Порівняно зі середньостатистичними показниками по Україні в області щорічно реєструється постійно підвищений рівень захворюваності в 9-12 разів», - йдеться в документі.

Планується, що виконання програми дасть змогу визначити реальний рівень захворюваності шляхом підвищення якості своєчасної діагностики, забезпечити вакцинацією проти вірусного гепатиту В осіб із групи ризику, охопити лікуванням не менш як 30% хворих на вірусні гепатити В і С, а також знизити рівень інвалідності внаслідок захворювання вірусним гепатитом.

Читайте такожВінницька облрада затвердила програму боротьби з онкозахворюваннями на 5 роківЗагальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, - 41 млн грн. Фінансування передбачено з обласного бюджету Закарпатської області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter