Кому загрожує штам Омікрон / фото REUTERS

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) пояснили, хто піддається найбільшому ризику зараженню новим штамом "Омікрон".

До цієї групи входять:

  • невакциновані,
  • люди похилого віку,
  • ті, що мають супутні захворювання.

Як пояснив CNBC директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан, для невакцинованих зараження новим штамом становить "велику" загрозу здоров'ю та життю. За його словами, ті, хто отримав дозу вакцини, зазвичай переносять коронавірус у легкій формі.

Відео дня

"Люди повинні дійсно серйозно розглянути необхідність щеплення", - наголосив Райан.

Своєю чергою голова технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань Марія ван Керкхове підкреслила, що за даними ВООЗ, смертність при зараженні "Омікроном" збільшується з віком хворого.

Читайте такожСмертність від штаму "Омікрон": вчені розкрили перші дані

"У нас також є дані з деяких країн, які показують, що люди з хоча б одним супутнім захворюванням наражаються на підвищений ризик госпіталізації та смерті", - розповіла Керкхове.

Разом з тим вона зазначила, що у порівняні зі штамом "Дельта", від "Омікрону" помирає менша частка людей і загалом ризик серйозного перебігу захворювання та госпіталізації нижчий та додала, що новий штам все ж не можна вважати "несерйозною загрозою".

Як писав УНІАН, директор Європейського бюро ВООЗ Ханс Клюге раніше заявив, що більш ніж половина населення Європи заразиться новим штамом коронавірусу "Омікрон".

Вас також можуть зацікавити новини: