Швеція відмовилася від хлорохіну / фото УНІАН

Лікарні Швеції припинили застосовувати протималярійний препарат хлорохін, який використовують в Україні для лікування коронавірусу COVID-19, через його побічні дії.

Як пише Daily Mail, відмова сталася після кількох скарг пацієнтів на спазми, часткову втрату зору і мігрені.

Читайте такожЛікування коронавірусу: які препарати використовують при COVID-19 в світі та Україні

Шведські медики відзначають, що в одному випадку із 100 прийом хлорохіну викликав проблеми з серцебиттям і навіть серцеві напади.

Раніше лікарі в Європі, США та Китаї отримали ліцензію на випробування препарату на тяжко хворих пацієнтів з коронавірусом. Але Великобританія закликала не використовувати хлорохін до завершення клінічних випробувань, бо до сих пір немає переконливих доказів того, що препарат допомагає в лікуванні коронавірусу.

Нагадаємо, хлорохін був виділений в якості потенційних ліків від COVID-19 після того, як показав багатообіцяючі результати досліджень в Китаї.

Існує кілька версій хлорохіну - синтетичної форми хініну, яка вибувається з хінних дерев. Неясно, який препарат давали шведським пацієнтам, але вважається, що гідроксихлорохін менш токсичний і викликає менше побічних ефектів.

Як повідомляв УНІАН, у Франції заявили, що протималярійний препарат гідроксихлорохін (одним з торгових назв якого є "Плаквеніл") нібито може позбавити коронавірус здатності заражати людей за 6 днів.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що "Плаквеніл" – це єдиний препарат, у якому є речовина, яка безпосередньо впливає на лікування коронавірусу. За його словами, Україна отримає партію препарату, якої вистачить для 20 тисяч осіб.

Читайте також:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram