Болезаспокійливі препарати впливають на метаболічні процеси в організмі - дослідження

13:55, 07 грудня 2017
Зарубіжні новини
461 0

Опіоїди зумолвюють залежність і значну кількість побічних ефектів, зокрема, порушення нічного дихання і сну.

сайт NEWSru.до.іл

Учені Ньюкаслського університету у Великої Британії діийшли висновку, що частий прийом болезаспокійливих засобів може призводити до ожиріння і безсоння, пише MedicalXpress.

Читайте також"Сови" схильні до ожиріння - відкриття

Фахівці проаналізували дані, отримані в ході довготривалого дослідження UK Biobank. Було оцінено стан серцево-судинної системи та обміну речовин у 133 тисяч осіб. Крім того, вчені порівнювали такі показники, як індекс маси тіла, окружність талії і артеріальний тиск у пацієнтів, які приймали болезаспокійливі, і тих, кому були прописані тільки препарати для лікування серця.

Виявилося, що у тих, хто вживав опіоїди разом з ліками для нормалізації метаболізму і серцевої діяльності ризик ожиріння зростав на 95 %, а імовірність гіпертонії — на 63 %. Такі результати показують, що болезаспокійливі препарати, що застосовуються для боротьби з хронічними болями, слід призначати на невеликі періоди часу.

Читайте такожУ світі стрімко зростає кількість наркозалежних жінок - експерти

Останнім часом лікарі все більше стурбовані тим, що опіоїди зумовлюють залежність і значну кількість побічних ефектів, зокрема, порушення нічного дихання і сну.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter