Міцний сон допомагає засвоювати інформацію

09:01, 10 червня 2014
Зарубіжні новини
1 0

Хороший сон допомагає посилювати і консолідувати нещодавно сформовані спогади

Фото: itsmyday.ru

Не один раз вчені доводили, що міцний сон поліпшує пам'ять. Проте до недавнього часу вони точно не знали, як це відбувається, передає meddaily.ru з посиланням на The Daily Mail. Тепер американські фахівці наочно показали, за рахунок чого хороший сон сприяє розвитку навичок навчання. А ось при нестачі сну, як виявилося, підвищується ризик хвороби Альцгеймера.

В ході наукової роботи з гризунами вчені проаналізували рухову кору тварин, коли ті спали нормально по 7 годин або страждали від нестачі сну і при цьому вчилися ходити по обертовому стрижню. Сам процес навчання приводив до формування дендритних шипиків, які допомагають передавати електричні сигнали від одного нейрона до іншого. Але це відбувалося тільки у тварин, яким давали спати.

Виходить, хороший сон допомагає посилювати і консолідувати нещодавно сформовані спогади. За даними Університету Нью-Йорка, різні завдання, освоювані мозком, призводять до того, що формувалися синапси (місця з'єднань нейронів) у різних відростках на одних і тих же нейронах. Отже, клітини мозку "переварюють" нову інформацію під час сну. І відбувається це на фазі повільного сну, що характеризується відсутністю сновидінь. Тобто клітини мозку, які активуються під час самого процесу навчання, повторно активуються вже під час сну.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter