Раніше в особистих кабінетах страхувальників причина травмування не відображалась \ фото REUTERS

В Реєстрі е-лікарняних відбулися оновлення, які стосуються позначки про зв’язок страхового випадку із виробництвом, а також врегульовують набуття е-лікарняними по вагітності та пологах статусу "готовий до сплати".

Про це йдеться у повідомленні Фонду соціального страхування (ФСС). "Незалежно від обставин набуття хвороби або отримання травми, пацієнту відкриється е-лікарняний з причини "Тимчасова непрацездатність з хвороби або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві". Однак, якщо випадок стався внаслідок професійної діяльності працівника, одночасно буде розпочато процедуру розслідування", - йдеться у повідомленні.

У Фонді зазначили, що участь в розслідуванні професійного захворювання або нещасного випадку беруть, зокрема, представники Фонду соціального страхування – якщо під час розслідування зв’язок з виробництвом буде підтверджено, вони оновлять причину непрацездатності в електронному лікарняному. Така причина непрацездатності відображається додатково і встановлюється лікарями ФСС.

Читайте такожФонд соцстрахування прийняв на фінансування декретні для майже 100 тисяч жінок

Раніше в особистих кабінетах страхувальників на вебпорталі Пенсійного фонду причина не відображалась, що створювало складнощі при призначенні допомоги і оформленні заяви-розрахунку.

В одному з останніх оновлень це було виправлено – тепер зазначений лікарями Фонду зв’язок із виробництвом відображається як причина непрацездатності і доступний при перегляді е-лікарняного в особистих кабінетах.

На відміну від решти електронних лікарняних, які стають готовими до сплати через 7 днів після дати закриття, е-лікарняні по вагітності та пологах вважаються виданими та є готовими до сплати через 7 днів після дати відкриття.

Однак раніше е-лікарняні по вагітності та пологах не змінювали свій статус на "готовий до сплати" попри вичерпання строків. "У таких випадках ми радили страхувальникам орієнтуватись на дати і починати призначення матеріального забезпечення на восьмий день після вказаної дати відкриття, навіть якщо статус залишився "закритим"", - йдеться у повідомленні.

Тепер це врегульовано – лікарняний по вагітності змінить свій статус з "закритий" на "готовий до сплати" через 7 днів після дати свого створення.

Вас також можуть зацікавити новини