МЗС вимагає скасувати показ фільму на інших кінофестивалях / колаж УНІАН, кадр з фільму, фото УНІАН

Міністерство закордонних справ України засудило прем'єру документальної стрічки "Росіянина війні", яку показали на Міжнародному Венеційському кінофестивалі. Відомство надіслало лист-звернення до президента Венеційської бієнале.

Як повідомили в МЗС, посольство України в Італії у листі до президента бієнале наголосило на неприпустимості показу російської пропагандистської стрічки на фестивалі, коли країна-агресорка щоденно обстрілює Україну.

На додаток, Генеральне консульство України в Торонто звернулося з вимогою до організаторів події скасувати показ російського фільму:

Відео дня

Демонстрація цього фільму у Венеції та запланована прем'єра в Торонто – це образа жертв війни, розв'язаної РФ проти України. Він викривлює реальність російської агресії та слугує для Кремля інструментом пропаганди.

У міністерстві закликають припинити будь-яку співпрацю з державою-терористом та не допускати росіян до міжнародних подій, на яких вони намагаються "відбілювати свої злочини".

"Російські солдати, які вчиняють звірства в Україні, мають отримувати слово не на престижних кінофестивалях, а на лаві підсудних", – підкреслили в МЗС.

Що відомо про фільм "Росіяни на війні"

Пропагандистську картину створила російсько-канадська режисерка, екс-працівниця каналу Russia Today Анастасія Трофімова. У стрічці вона намагалася зобразити російських окупантів, як "звичайних людей".

Режисерка майже рік провела з одним з батальйонів РФ на окупованих територіях. В описі картини зазначається, що фільм розповідає історії солдатів, яких нібито невиправдано вважають злочинцями, а також, що документалка "допоможе глибше зрозуміти цю війну".

У четвер, 5 вересня, відбулася прем'єра "Росіяни на війні" у позаконкурсній програмі Венеційського кінофестивалю. Також пропагандистську картину планували показати ще й на кінофестивалі у Торонто. 

Нагадаємо, раніше вийшов трейлер документального фільму "Мирні люди". Фільм складається з перехоплених розмов росіян та пейзажів українських міст та сіл, що постраждали від війни.

Вас також можуть зацікавити новини: