этот материал доступен на русском

У Зеленського прокоментували розвал коаліції у Раді

16:14, 17 травня 2019
Політика
6020 0
Дмитро Разумков / REUTERS

Радник новообраного президента України Володимира Зеленського Дмитро Разумков вважає, що оголошення головою Верховної Ради Андрієм Парубієм про відсутність коаліції після виходу з неї фракції «Народний фронт» не є перешкодою для розпуску парламенту, оскільки більшості в парламенті не було вже давно.

Як пояснив Разумков у коментарі УНІАН, відповідна заява спікера ВР не запускає 30-денний відлік, який за законодавством відведено для створення нової коаліції, і тому не є перешкодою для розпуску парламенту.

Разумков зазначив, що йому важко оцінювати демарш «Народного фронту», оскільки він до кінця не розуміє, що сталося. «Коаліції в парламенті не було ні 15, ні 16, ні 17 травня, і коаліції немає вже кілька років, про що визнають в телеефірах колеги, які є складовою частиною так званої коаліції», - зазначив він.

На думку радника Зеленського, позиція «Народного фронту» насамперед політична, а не юридична, «оскільки вийти з того, чого вже багато років немає, досить важко».

В цілому, за його словами, у Зеленського спокійно ставляться до таких дій фракції «Народний фронт» і спікера парламенту.

Читайте такожПарубій про розвал коаліції у Раді: сумна новина (відео)

«Ми вважаємо, що Рада повинна була б діяти більш конструктивно для того, щоб реально змінювати життя наших співгромадян у кращий бік . Було б правильно, щоб легітимність ухвалення рішень, які в ній приймаються, були на 100% легітимно сприйняті як всередині держави, так і за її межами, для цього важлива коаліція і дотримання регламенту Верховної Ради», - підкреслив Разумков.

«Ми думаємо, що сьогоднішнє оголошення (про припинення дії коаліції - УНІАН) не запускає 30 днів, оскільки це повинно було статися кілька років тому, але це позиція, яка озвучена парламентом», - додав він.

Коментуючи ймовірність розпуску Ради і оголошення позачергових парламентських виборів, Разумков зазначив: «Поживемо - побачимо, як далі розвиватимуться події навколо цієї теми, головне, щоб все йшло в рамках чинного законодавства».

Також він зауважив, що Зеленський зважатиме на настрої в суспільстві щодо запиту на перезавантаження нинішнього складу парламенту.

Реагуючи на дані проведеного трьома компаніями соціологічного опитування, згідно з яким за розпуск нинішнього складу Верховної Ради і проведення дострокових парламентських виборів виступає 38,1% українців, Разумков зазначив, що не звертати на це увагу, звичайно, не можна.

«Зеленський буде на це звертати увагу як президент, який повинен чути громадян своєї країни. Але він буде діяти в рамках закону і Конституції», - додав радник.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 17 травня, лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак заявив про вихід фракції з коаліції.

За його словами, «Народний фронт» «закликає фракції державницької ідеології негайно почати консультації про підготовку нової коаліційної угоди з новим планом дій».

Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції в парламенті поточного скликання.

Згідно з українським законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції можуть протягом 30 днів домовитися про створення нової. У разі, якщо коаліція не створена, президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Однак за півроку до чергових парламентських виборів, які заплановані на 27 жовтня, законодавством встановлено мораторій на достроковий розпуск Верховної Ради.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter