этот материал доступен на русском

КСУ визнав неконституційними положення про підняття пенсійного віку для окремих категорій осіб

16:58, 24 січня 2020
Політика
993 0
Рішення Конституційного суду не може бути оскаржене \ фото УНІАН

Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційними положення, якими передбачено поетапне збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб.

Читайте також"Слуга народу" пояснив, що чекає на українців з ринком землі, пенсійною, медичною та освітньою реформами

Про це повідомили у Відділі комунікацій КСУ та правового моніторингу. «Велика палата Конституційного суду України ухвалила рішення у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції (конституційності) окремих положень розділу І, пункту 2 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213‒VIII», - йдеться у повідомленні.

Цим рішенням КСУ визнав неконституційними положення, якими передбачено підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб. Йдеться про поетапне збільшення на 5 років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсію за вислугу років для працівників, визначених в оспорюваних нормах закону.

Так, КСУ виходить з того, що працівники, які працювали в шкідливих умовах і погоджувалися на таку працю через можливість отримання окремих пільг, мали об’єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на умовах, визначених законом «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788–XII.

Однак після ухвалення закону від 2 березня 2015 року, право виходу на пенсію вказаних працівників на певних умовах звужено. Вказане КСУ розцінив як погіршення їх юридичного становища щодо права призначення пенсії.

Крім того, КСУ вирішив закрити конституційне провадження у цій справі в частині, що стосується тверджень народних депутатів про неконституційність інших оспорюваних положень у зв’язку з їх невідповідністю вимогам закону «Про Конституційний Суд України».

Рішення Конституційного суду є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter