этот материал доступен на русском

У G7 повідомили про реформи, які будуть підтримувати в Україні у 2020 році

14:12, 27 лютого 2020
Політика
279 0
Ілюстрація REUTERS

Посли країн «Великої сімки» (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина і Японія) повідомили про усі напрями, за якими підтримуватимуть у 2020 році реформи в Україні.

Про це повідомляється в офіційному Twitter-акаунті головування США у «Групі підтримки» послів G7 в Україні.

Читайте такожУ США закликають уряд взаємодіяти з громадянами на шляху впровадження реформ

Зокрема, група послів G7 окреслила головні напрями, за якими підтримуватиме реформи в Україні у 2020 році.

Йдеться про п'ять напрямів реформ - верховенство права і боротьба з корупцією, економічне зростання, ефективне управління, розвиток безпеки й оборони.

Посли «Великої сімки» в галузі верховенства права і боротьби з корупцією підтримуватимуть «подальші зусилля щодо оновлення судової влади, включаючи суди першої та другої інстанції; посилення підзвітності та незалежності судів».

Також вони надаватимуть підтримку Вищому антикорупційному суду у винесенні його перших вироків про покарання за корупцію високого рівня, інституційним реформам для сприяння встановленню рівних умов для всіх, посиленню антимонопольного правозастосування та зменшенню олігархічного політичного впливу.

Крім того, підтримка стосуватиметься реформування Генеральної прокуратури на регіональному та місцевому рівнях та перетворення Державного бюро розслідувань на ефективний, незалежний правоохоронний орган.

Посли також підтримуватимуть ефективність, незалежність та цілісність антикорупційних інститутів, включаючи Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, та вдосконалення співпраці між установами, покликаними забезпечувати верховенство права.

Разом з тим, вони нададуть підтримку відновленню Національного агентства з питань запобігання корупції як провідної інституції запобігання корупції, включаючи повне впровадження системи електронних декларацій. Дипломати підтримуватимуть реформи, спрямовані на посилення захисту свободи ЗМІ та персональних даних.

Читайте такожПосол Євросоюзу назвав основні реформи, які Україна має провести у цьому році

У контексті економічного зростання дипломати G7 підтримуватимуть сильний і незалежний центральний банк, потужну фіскальну та внутрішню систему контролю; відповідність умовам програми МФВ і прийняття ефективного та справедливого законодавства про земельну реформу.

Також вони підтримуватимуть реформу Державної податкової служби та Державної митної служби, створення Бюро фінансових розслідувань для розслідування тяжких економічних злочинів.

Крім того, підтримка стосуватиметься впровадження енергетичних реформ для сприяння інвестиціям, прозорості та ефективності, з одночасним здійсненням демонополізації й зменшення корупції в цьому секторі, та забезпечення незалежності енергетичних і ядерних регуляторів.

Посли G7 надаватимуть підтримку розробці потужної рамкової політики і реалізації програми приватизації державних підприємств та банків, за одночасного вдосконалення корпоративного управління тих, що залишається під державним контролем. Вони підтримуватимуть виконання Угоди про асоціацію з ЄС та угод про вільну торгівлю, а також подальші зусилля щодо поліпшення ділового та інвестиційного клімату, включаючи прозорі і прогнозовані умови для іноземних інвесторів.

У контексті ефективного управління посли G7 підтримуватимуть підготовку до економічного розвитку і реінтеграції на сході України та Азовському морі, включаючи зміцнення системи соціальної підтримки; впровадження ефективної реформи децентралізації відповідно до європейських стандартів місцевого управління та проведення місцевих виборів, що відповідають міжнародним стандартам; впровадження нового Виборчого кодексу, а також впровадження всебічної реформи державного управління на національному, регіональному та місцевому рівні, включаючи використання прозорих та конкурентних процедур відбору для заповнення вакансій якісними кандидатами.

У контексті людського розвитку посли надаватимуть підтримку захисту постраждалих від конфлікту людей, їх свободи пересування та доступу до оновлених послуг, включаючи пенсії та соціальні виплати; виконання рекомендацій Венеціанської комісії, у тому числі щодо питань меншин та освіти; впровадження реформ у галузі охорони здоров'я, освіти та пенсій.

У контексті безпеки і оборони вони підтримуватимуть успішну імплементацію закону про національну безпеку та прийняття необхідного вторинного законодавства і продовження зусиль для вдосконалення цивільного нагляду за сектором безпеки і оборони; успішний перехід до цивільного управління та демократичної підзвітності ЗСУ, впровадження прозорого оборонного бюджетування та процесів закупівель, посилення корпоративного управління оборонним сектором відповідно до міжнародних стандартів; реформу силового сектору, зокрема Національної поліції і Національної гвардії, Служби безпеки відповідно до міжнародних стандартів, а також розробку і впровадження механізмів аналізу торгівлі та інвестицій для захисту нацбезпеки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter