Заява глави німецького МЗС щодо зняття санкцій з Росії не витримує жодної критики - Лубківський

17:27, 11 січня 2018
Політика
980 0

За словами Лубківського, потрібно продовжувати довгострокове стримування російського агресора.

Зіґмар Габріель /  REUTERS

Данило Лубківський, заступник міністра закордонних справ України і дипломатичний радник прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у 2014-2016 роках, прокоментував слова глави німецького МЗС про можливість поступового зняття санкцій проти Росії у разі довгострокового перемир’я на Донбасі.

"Суперечлива заява міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Ґабріеля, на жаль, не витримує критики. Ми мусимо продовжувати довгострокове стримування російського агресора", - наголосив він четвер, 11 січня, в ефірі каналу "Еспресо".

"Що означає поступове скасування санкцій за умов довготривалого перемир’я? Наскільки довготривалого? Йдеться про тиждень, місяць, рік чи три роки? Що означає поетапне скасування санкцій? - запитує український дипломат: Чи агресивна політика Росії змінилася? Ні. Чи агресор раптово поміняв свої плани? Ні. Чи відповідають такі жести довгостроковим стратегічним інтересам не лише Німеччини, а й Європейського Союзу? Також ні".

Читайте такожГолова МЗС Німеччини: по миротворцях на Донбасі можуть домовиться ще до виборів у Росії

Він також зазначив, що хотів би сприймати таку заяву як певний спосіб продемонструвати Росії перспективу відмови від агресивних планів, але його продуктивність – сумнівна. "Я не вірю в те, що Росія змінить у реальності свої агресивні плани щодо України, Європейського Союзу, західних сусідів... (Переговорна) тактика не має заперечувати суті. Ми мусимо всі готуватися і продовжувати довгострокове стримування російського агресора, який становить загрозу не лише для сусідів, але й для світового устрою".

За словами Лубківського, увесь світ зацікавлений в тому, щоб Росія стала нормальною державою. Втім, наголосив він, неможливо вести примирливу бесіду "з агресором, який не має на меті здорових відносин, а має на меті агресію, має на меті корупцію, має на меті маніпуляцію, має на меті втручання в вибори та послаблення європейських інститутів".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter