Керівництво Генеральної прокуратури України відсторонило адвоката Миколу ЛАПТІЄВА від захисту Олексія ПУКАЧА.

Про це УНІАН повідомила адвокат Мирослави ГОНГАДЗЕ Валентина ТЕЛИЧЕНКО.

"Вчора ввечері Микола ГОЛОМША (заступник генпрокурора - УНІАН) сказав мені, що повноваження адвоката ЛАПТІЄВА припинили, і ПУКАЧ обрав собі іншого адвоката в якості свого захисника", - сказала вона.

Водночас В.ТЕЛИЧЕНКО поки що не знає прізвища цієї людини, але зауважила, що раніше цей захисник участі в справі щодо вбивства Георгія Гонгадзе не брав.

Як повідомляв УНІАН, раніше Генпрокуратура всупереч нормам КПК відмовила В.ТЕЛИЧЕНКО у вимозі замінити адвоката О.ПУКАЧА - М.ЛАПТІЄВА, який захищав в суді одного із вбивць Г.Гонгадзе Олександра ПОПОВИЧА.

За словами В.ТЕЛИЧЕНКО, це не було зроблено навіть після роз’яснення Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, в якому підкреслювалося, що «орган досудового слідства при призначенні захисника ПУКАЧА О.П як обвинуваченого у вчиненні вбивства Г.Гонгадзе має суворо дотримуватися вимог ч.ч.2 та 3 ст. 61 КПК України. Відтак, ПУКАЧУ О.П. має бути призначено захисника, який у даній справі не надавав юридичну допомогу особам, інтереси яких суперечать інтересам ПУКАЧА О.П. Адвокат, який раніше здійснював захист ПОПОВИЧА О.В, як обвинуваченого у вбивстві Г.Гонгадзе, не може бути призначений захисником ПУКАЧА О.П.».

Довідка УНІАН. Убивство Г.Гонгадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України - Валерія КОСТЕНКА, Миколу ПРОТАСОВА та Олександра ПОПОВИЧА, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачуваний – колишній начальник Головного управління кримінального розшуку Департаменту зовнішнього спостереження МВС О.ПУКАЧ – перебував у розшуку з 2005 року.

21 липня ц.р. у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області О.ПУКАЧА було затримано.

Після його затримання заступник голови СБУ Василь ГРИЦАК повідомив, що О.ПУКАЧ назвав замовників убивства Г.Гонгадзе і пообіцяв показати слідчим місце, де знаходиться голова журналіста.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram