Ламберто Заньєр / odkb-csto.org

Про це повідомив виконуючий обов'язки міністра закордонних справ України Андрій Дещиця.

"Ситуація зі звільненням спостерігачів ОБСЄ залишається складною. Повертаюся до Києва. Увечері до Києва прилітає і генсек ОБСЄ Ламберто Заньєр", - написав в.о.голови МЗС у Твіттері, передає Українська правда.

Читайте такожУ Слов'янську терористи вивели захоплених спостерігачів ОБСЄ на прес-конференцію

Представники ОБСЄ були затримані 25 квітня на в'їзді в Слов'янськ з боку Краматорська. Серед пасажирів автобусу були 7 представників ОБСЄ, 5 представників Збройних Сил України і водій транспортного засобу.

МЗС України  звернувся до РФ із вимогою вплинути на терористів, щоб ті звільнили представників місії, які прибули в Слов'янськ з метою "ознайомлення з ходом проведення антитерористичної операції на предмет дотримання Україною норм міжнародного права в частині захисту цивільного населення".

Разом з тим в ОБСЄ заявили: люди, які знаходилися в захопленому автобусі не мають відношення до спеціальної моніторингової місії ОБСЄ або до спостерігачів на виборах. 

За даними ОБСЄ, затримані - військова верифікаційна місія, яка "прибула на запрошення влади України відповідно до віденського документу 2011 року". До неї входять вісім осіб: четверо громадян Німеччини і по одному представнику з Чехії, Данії, Польщі та Швеції.

26 квітня представники Данії, Швеції та Польщі заявили, що затримані біля Слов'янська на сході України міжнародні військові інспектори з країн ОБСЄ мають бути негайно звільнені.

Разом з тим джерело в урядових колах Німеччини повідомило, що в Україну виїхала делегація ОБСЄ, яка буде вести переговори про звільнення захоплених військових інспекторів.