Дмитро Кулеба не уявляє виборів на Донбасі з "дірявим" кордоном / фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що не уявляє виборів на Донбасі з "дірявим" кордоном.

Про це він повідомив у Twitter, відповідаючи на запитання користувачів.

Одне з питань було наступним: "Чи вважається контроль України над тимчасово непідконтрольною ділянкою кордону з РФ "червоною лiнiєю" та передумовою... щодо виборів на Донбасі?".

Читайте такожУ ТКГ продовжують блокувати переговори про обмін полоненими - результати засідання

"Не уявляю виборів з дірявим кордоном", - відповів міністр.

Місцеві вибори на окупованих територіях

  • 15 липня Верховна Рада ухвалила постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня. Згідно з рішенням, вибори на окупованих територіях Криму та Донбасу не призначаються і не проводяться.
  • 19 серпня на засіданні ТКГ Кравчук поінформував учасників групи про направлення в рамках підготовки до місцевих виборів в Україні звернення до ВР з пропозицією розглянути питання про відповідність постанови про призначення місцевих виборів закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей", а також комплексу заходів щодо виконання Мінських угод.
  • 20 серпня журналіст Сергій Гармаш, який на переговорах у рамках ТКГ представляє окремі райони Донецької області, у Facebook висловив думку, що Москва, "зливши" у ЗМІ документ з вимогою скасувати постанову ВР про місцеві вибори, унеможливила не тільки виконання цієї вимоги, а й саму постановку такого питання перед парламентом. Гармаш вважає, що таким чином Росія свідомо загнала ситуацію в глухий кут і блокує проведення запланованої на кінець серпня зустрічі радників лідерів країн "нормандського формату".
  • Того ж дня Кравчук заявив, що Росія блокує роботу ТКГ з вимогою скасувати постанову ВР, у якій йдеться про неможливість проведення місцевих виборів на окупованих територіях. За його словами, 19 серпня на засіданні ТКГ й засіданнях підгруп представники РФ та бойовики заявляли, що "не заперечують, щоб вибори проходили по всій території України", але вимагають скасувати у постанові ВР пункт про неможливість проведення голосування на окупованих територіях.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram