Єрмак зазначив, що дотримання режиму тиші стало можливим завдяки підтримці країн G7 / Фото Офіс президента

Як повідомляє прес-служба глави держави, керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів зустріч з послами країн «Великої сімки» та розповів про результати перемовин на рівні радників лідерів країн-учасниць «нормандського формату» в Берліні.

Зокрема, Єрмак детально поінформував послів країн «Великої сімки» про позицію України на перемовинах, окресливши перебіг переговорного процесу.

Керівник ОП зауважив, що було домовлено про проведення найближчим часом наступної зустрічі радників лідерів країн-учасниць «нормандського формату», що, на переконання Єрмака, дасть змогу наблизити проведення саміту лідерів «нормандської четвірки».

За словами керівника ОП, Україна пропонує чіткий план дій для досягнення миру з конкретними датами виконання всіх домовленостей, які були зафіксовані під час останньої зустрічі лідерів «нормандського формату» в Парижі.

«Ми надзвичайно вдячні за вашу підтримку й хочемо максимально прозоро та детально донести до вас позицію України і той алгоритм, за яким ми йдемо до мирного врегулювання військового конфлікту на Донбасі», - наголосив очільник Офісу президента.

Насамперед він відзначив, що кожне досягнення, зокрема режим тиші, який тривав майже шість тижнів, стало можливим саме завдяки підтримці країн G7.

Також Єрмак зазначив, що з метою інформування українців про деталі мирних перемовин та реалізацію зазначеного плану буде посилено комунікацію, учасники зустрічей на рівні радників та в ТКГ проводитимуть роз’яснювальну роботу, «щоб донести інформацію про те, що відбувається, і що треба зробити всім разом, щоб у найкоротші терміни досягти миру».

«Ми розуміємо, що спілкування, зокрема зі ЗМІ, дуже потрібне й важливе», - констатував керівник ОП.

У зустрічі також взяли участь віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр оборони Андрій Таран, перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко, представник України в робочій підгрупі з політичних питань ТКГ, народний депутат Андрій Костін.

Читайте такожЗеленський розповів, що потрібно для миру на Донбасі, і анонсував зустріч глав країн "нормандської четвірки"

Зустріч у нормандському форматі:

  • 26 серпня Єрмак повідомив, що зустріч радників лідерів країн "нормандської четвірки", що планувалася на 28 серпня, перенесено на перші числа вересня.
  • Очікувалося, що від України в зустрічі візьме участь Єрмак, від Німеччини – помічник канцлера з питань зовнішньої політики Ян Хеккер, від Франції – радник президента Еммануель Бон, від РФ – заступник голови адміністрації президента Дмитро Козак.
  • 9 вересня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков підтвердив участь Козака в зустрічі помічників глав держав "нормандського формату" 11 вересня в Берліні.
  • 11 вересня зустріч радників лідерів країн "нормандської четвірки" відбулася. На ній Україну представляв Андрій Єрмак та віце-прем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram