ЄС продовжив дію санкції проти РФ / фото REUTERS

Лідери країн-членів Європейського Союзу вирішили продовжити ще на півроку дію економічних санкцій, пов'язаних з банківським, фінансовим та енергетичним секторами Росії.

Читайте такожВ ЄС розказали, за які порушення прав людини застосовуватимуть санкції

Про це повідомив речник президента Європейської Ради Баренд Лейтс у мікроблозі Twitter.

"Європейська Рада домовилась про висновки стосовно відносин ЄС-США та щодо продовження санкцій проти Росії", - повідомив речник.

Санкції ЄС проти Росії

  • 31 липня 2014 року Євросоюз запровадив проти Росії економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори економіки.
  • У березні 2015 року лідери ЄС вирішили пов’язати ці санкції з виконанням Мінських домовленостей. Після цього ЄС неодноразово продовжував чинність цих санкцій на півроку. Попереднього разу санкції було продовжено в червні 2020 року до 31 січня 2021 року. Обмежувальні заходи стосуються фінансового, енергетичного і оборонного секторів РФ, а також товарів подвійного призначення.
  • Також йдеться про обмеження доступу до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС п’ятьох провідних російських фінансових інституцій з мажоритарною часткою державної власності у статутному капіталі та їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених поза межами ЄС. Крім того, санкції застосовано до трьох провідних російських енергетичних та трьох оборонних компаній.
  • Застосовується експортна та імпортна заборона і на торгівлю зброєю, запроваджується заборона на експортування товарів подвійного призначення для використання у військових цілях або для кінцевих споживачів товарів військового призначення у Росії, обмежується доступ РФ до окремих чутливих технологій та послуг, що можуть бути використані для розробки та пошуку родовищ нафти.