этот материал доступен на русском

В Україні може з'явитися система, що попереджатиме про рейдерські захоплення

16:35, 12 серпня 2019
Наука та IT
1175 0
Дубілет планує створити систему, що попереджатиме про рейдерські захоплення / фото capital.ua

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співзасновник Monobank Дмитро Дубілет, який став радником тимчасового виконувача обов'язків глави СБУ Івана Баканова.

Читайте також«Е-пенсія»: в Україні запустили сервіс для подачі заявок на виплати онлайн

За його словами, цю реформу можна поділити на три частини. 

Спочатку планують надати громадянам можливість безкоштовно підписуватися на сповіщення про те, що їхня нерухомість чи бізнес змінює власника. 

«Наразі подібний сервіс є, але він а) платний; б) стосується тільки нерухомості, і то не всієї. Наша мета — зробити сервіс безкоштовним, що буде охоплювати всі типи майна і буде доступний через різних провайдерів», — зазначив Дубілет. 

Далі планують навчитися повідомляти громадян про захоплення майна, навіть якщо вони не підписані на сервіс. 

За словами радника в.о. глави СБУ, складність полягає в тому, що в Україні немає «нормального реєстру з контактною інформацією громадян». Тому планується інтегруватися з бюро кредитних історій, які мають контактні дані більшості громадян.

Далі планують надсилати громадянам повідомлення не тільки про завершені угоди, а й про ті, що готуються.

«Якщо вашу квартиру чи бізнес уже віджали, то процес повернення може бути довгим і виснажливим. Ми повинні зробити так, щоб ви отримали повідомлення про реєстраційні дії ще на етапі підготовки», — зазначив Дмитро Дубілет.

Також він додав, що громадянам потрібно дати можливість загальмувати таку угоду. Наприклад, шляхом спрощення процедур подання скарг в антирейдерську комісію при Мін’юсті. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter