У РНБО озвучили головну загрозу світовій безпеці / фото УНІАН

Секретар РНБО України Олексій Данілов зустрівся із делегацією Сенату США і назвав сферу кібербезпеки ключовою складовою національної безпеки України.

Про це повідомила прес-служба Ради нацбезпеки та оборони. 

Читайте такожІснування кібер-армій у великих країнах стало звичним явищем – топ-менеджер міжнародної IT-компанії

Відео дня

На думку Данілова, захист інформації та пристроїв від хакерів вкрай важливий, адже кіберзброя невдовзі буде найпотужнішою у світі.

"У наступні п'ять-десять років кіберзброя стане номером один у світі, навіть ядерна зброя відійде на другий план", - наголосив секретар РНБО.

Він повідомив про роботу над оновленою Стратегією кібербезпеки, і зазначив, що в апараті РНБО триває робота над розбудовою Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК). Його головними завданнями буде прогнозування і виявлення потенційних та реальних кіберзагроз, а також забезпечення РНБО України аналітичними матеріалами.

Американські делегати, тим часом, зазначили, що Україна дає відсіч кібератакам.  Сторони наголосили, що кібератаки є "величезними викликами" для України і США, обмінялися досвідом їх попередження і локалізації, й акцентували на важливості і перспективності двосторонньої співпраці у сфері протидії атак хакерів.

Як повідомлялося раніше, упродовж останнього місяця в Україні відбили одинадцять кібератак. А два місяці тому хакери атакували банківську систему і офіційний сайт президента Володимира Зеленського. Завдяки злагодженим діям вітчизняних фахівців збій вдалося швидко локалізувати, жодних наслідків немає.