Нова версія Windows вийде зовсім скоро: в одному з роликів тінь від "вікна" десятої версії занадто нагадує цифру 11, хоча повинна відкидати чотири кубики

Компанія Microsoft продовжує натякати на те, що найближчим часом користувачі побачать нову операційну систему, яка в мережі отримала неофіційну назву Windows 11.

З 2015 року і досі компанія регулярно оновлювала свою останню ОС Windows 10, яка по надійності, швидкодії й безпеці значно перевершила будь-яку з попередніх операційних систем. Крім того, в Microsoft неодноразово стверджували, що "десятка" стане останнім релізом, який просто з часом буде все більше поліпшуватися, підвищуючи стабільність системи, швидкість і захищеність від зломів і вірусів. Оновлення традиційно виходили двічі на рік, але чим далі, тим більш незначним вони ставали.

Варто відзначити, що раніше компанія вже розіслала ЗМІ запрошення на захід, і на самому запрошенні можна побачити новий логотип ОС, що відкидає тінь: він дуже схожий на силует числа 11.

Windows 11 - дата виходу

Реліз нової версії запланований на 24 червня. Поки немає інформації, чи можна буде оновитися з десятої версії до одинадцятої, і, якщо так, то чи можна буде Windows 11 завантажити через оболонку "десятки", чи буде цей апдейт безкоштовним для власників Windows 10. Судячи з того, що остання на сьогодні версія ОС довгий час нічого не коштувала власникам 7 і 8, можна припустити, що і Windows 11 буде безкоштовною.

Не виключено і те, що ніякої 11-ї версії не існує, і Microsoft просто покаже просто дуже велике оновлення для "десятки", яке глава компанії Сатья Наделла раніше охарактеризував як "наймасштабніше за останні 10 років". Но такий варіант виглядає малоімовірним.

Емулятор Android

Одне з головних нововведень - інтеграція гуглівської операційної системи Android в нову "ось". У Windows 11 можна буде запускати на комп'ютерах і ноутбуках мобільні додатки.

По суті, це вже підтверджений факт: інформація просочилася завдяки онлайн-репозиторію на Github, де один з розробників виклав звіт про роботу емулятора Android на підсистемі Linux. Це ясно вказує, що Windows 11 стане здатним запускати додатки й сервіси, розроблені під Андроїд.

Крім того, ще в кінці квітня 2021 року учасникам Windows Insider стала доступна тестова збірка №21364, в якій з'явилася можливість запуску додатків Linux з графічним інтерфейсом і апаратним прискоренням.

Крім того, для в Microsoft створили проект під назвою Project Latte, завдяки якому сторонні розробники зможуть адаптувати свої програми та ігри для Windows. Як повідомили журналісти MSPoweruser, схема буде працювати наступним чином: додатки для Android будуть упаковуватися у файли MSIX і поширюватися через Microsoft Store, а кінцевий користувач зможе їх завантажити звідти на свій комп'ютер і запускати в андроїд-емуляторі.

Тим не менш, поки немає інформації, чи будуть Google і Microsoft кооперуватися для інтеграції в Windows 11 магазину Google Play. Якщо такої не буде, сама реалізація, як відзначають одноголосно експерти, не матиме особливого сенсу – більшість розробників поширюють свої додатки тільки через офіційний магазин, не викладаючи apk-файли у вільний доступ. Втім, не виключено, що, якщо така функція в новій ОС буде реалізована, вони почнуть робити саме так.

Наскільки ця система виявиться життєздатною - питання: у нас вже є сумний досвід Blackberry і є сторонні емулятори, на зразок BlueStacks, які, з одного боку, дійсно дозволяють у своїй пісочниці запускати додатки для Google OS, а з іншого – нещадно гальмують.

Новий інтерфейс

Додасть Microsoft і стилістичні зміни: зокрема, звичні значки в Провіднику зміняться новими, більш мінімалістичними іконками. Очікується, що цей зовнішній вигляд перекочує і в оновлення для "десятки" під назвою Sun Valey. В цілому інтерфейс отримав трохи більше "повітря", бо розрахований не тільки для роботи з мишею, але і для сенсорного управління. Але для тих, кому цей варіант стане не до вподоби, передбачено повернення до компактного режиму без додаткових відступів.

Буде освіжений вигляд диспетчера завдань - там зміниться дефолтний шрифт, він стане трохи більшим і округлим. Саму функціональність залишать старою - нічого не буде ні додано, ні прибрано. Плюс - незначні зміни торкнулися Virtual Desktop і стандартних додатків на зразок Блокнота.

В цілому, це не схоже на "радикальне оновлення інтерфейсу", про яке говорилося раніше, але, швидше за все, компанія тримає в секреті найбільші нововведення.

Кнопка "Пуск" буде трохи "парити" над панеллю завдань. Це ж нововведення торкнеться і вкладок на самому диспетчері. Крім того, всі випадаючи елементи інтерфейсу будуть округлені, а найбільш вживані пункти меню в провіднику – копіювання, видалення – винесені на самий верх. Туди ж відправлять кнопку шера.

Крім того, на всіх папках буде реалізований напівпрозорий фон з розмиванням, аналогічний Aero. Свого часу технологія ця була свіжою, проте забирала зайві ресурси оперативки, так що багато хто її відключав. Питання, чи буде ця функція відключається в Windows 11, залишається відкритим.

Зовнішній вигляд іконок Windows 11 буде непринципово, але все ж відрізнятися від попередньої версії

Також система отримає новий шрифт Segoe UI Variable - ми могли вже бачити його в збірці 21376. Він адаптивний, добре масштабується і підходить до будь-яких розмірів, що вигідно відрізняє його від колишніх шрифтів.

false

Для геймерів

Пам'ятайте, як Філ Спенсер пишався тим, що на консолях п'ятого покоління Xbox працює функція Auto HDR? Так ось, її рання версія увійшла в збірку для Windows Insider і, швидше за все, повноцінно запрацює в Windows 11 і підтримуватиме HDR в великої кількості SDR-ігор з DirectX 11 і DirectX 12. Зрозуміло, за умови, що сам монітор підтримує технологію.

Питання навантаження на процесор і продуктивність актуальне – ті, хто брав участь в тестах ранніх білдів вказують, що обчислювальні потужності для коректної роботи будуть потрібні вище "середньої температури" по геймерському залізу на цей час.

false

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram