этот материал доступен на русском

"Не можу думати ні про що, крім соцмереж": кожен четвертий український підліток зізнався в залежності

16:24, 22 травня 2019
Суспільство
182 0
REUTERS

Майже кожен четвертий підліток 10-17 років повідомив, що за останній рік регулярно розумів, що не міг думати ні про що, крім моменту, коли зможе знову користуватися соціальними мережами. Найбільше таких серед 10-річних хлопчиків (35,2%).

Такими є результати дослідження 10-17-річних українців, оприлюднені дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Опитування показало, що майже кожен п’ятий підліток регулярно нехтував іншими справами (хобі, спорт) через те, що хотів бути в соцмережах. Кожен шостий зізнавався, що мав регулярні сварки через використання соцмереж. Кожен десятий підліток регулярно брехав батькам або друзям про час, проведений у соцмережах. Виділяються 10-річні хлопчики - кожен шостий повідомив про таку поведінку.

Читайте такожУ Британії закликали визнати залежність від соцмереж захворюванням

Третина підлітків використовують соцмережі, щоб позбутися негативних відчуттів.  Майже кожен п’ятий відчував себе незадоволеним, бо хотів більше часу проводити в соцмережах. З дорослішанням це незадоволення меншає.

Про невдалі намагання скоротити час, витрачений на соцмережі, сказали більше третини дітей, дівчата повідомляли частіше, ніж хлопці. Загалом 40% підлітків "декілька разів на день" або "постійно цілий день" спілкуються з близькими друзями або подругами онлайн. Інтенсивність спілкування залежить від віку підлітків – чим вони старші, тим воно інтенсивніше.

Більшість підлітків користуються гаджетами від півгодини до двох годин на день. Сюди входять як ігри, так і домашня робота, спілкування в чатах тощо. У вихідні дні час проведення за гаджетами зростає до 3-5 і навіть 6 годин на день.

Як повідомляв УНІАН, група британського парламенту, що займається проблемами соціальних медіа та молоді, підготувала спільно з фахівцями Королівської спілки здоров'я населення (RSPH) доповідь з питання позитивного і негативного впливу соціальних мереж на психічне здоров'я і самопочуття дітей і молоді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter