этот материал доступен на русском

У ПЦУ заговорили про церковне розділення через скликаний Філаретом "собор"

14:42, 14 червня 2019
Суспільство
6043 0
У Православній церкві України заявили, що проводити будь-які заходи від імені колишньої УПЦ КП – незаконно / фото УНІАН

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Київської митрополії Православної церкви України.

"У зв'язку з тим, що рішенням помісного собору УПЦ Київського патріархату 15 грудня 2018 року, що відбувся у Малій Софії перед Об'єднавчим собором, Українська православна церква Київського патріархату як окреме релігійне об’єднання припинила свою діяльність шляхом об'єднання та приєднання до утвореної єдиної помісної Православної церкви України, проведення будь-яких заходів від імені УПЦ КП, зокрема, під назвами її статутних органів (священного синоду, архієрейського і помісного соборів), є незаконними", - йдеться в повідомленні.

Читайте такожФіларет екстрено збирає помісний Собор: хоче воскресити Київський патріархат

У цьому зв'язку сказано, що почесний патріарх Філарет не має права одноосібно скликати "Помісний собор УПЦ КП" ані за статутом Православної церкви України, ані навіть за припиненим статутом УПЦ КП.

"Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи неуповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви "Собору" означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від Православної церкви України з усіма канонічними та юридичними наслідками. Тому всіх ієрархів, духовенство і вірян, хто бажає блага для Церкви і України, закликаємо не брати жодної участі у заходах і діях, які руйнують єдність помісної української православної церкви", - наголосили в ПЦУ.

Як повідомляв УНІАН, почесний патріарх Київський та всієї України-Руси Філарет хоче зберегти УПЦ Київського патріархату, яка була однією із засновниць єдиної помісної Православної церкви України, щоб в Україні під час літургій поминали ім’я київського патріарха.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter