За підрахунками журналістів, такий будинок може коштувати до 200 тисяч доларів / скріншот

Архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Отець Никодим побудував елітний маєток і з розмахом відсвяткував своє новосілля в елітному заміському будинку під Житомиром.

Про це йдеться у сюжеті «Гроші».

Читайте такожЕпіфаній очікує на нову хвилю приєднання громад УПЦ МП до Православної церкви України

«Митрополит фактично загарбав 20 соток комунальної землі і почав будувати маєток. Будівництво маєтку на 320 квадратних метрах ще рік назад тільки розпочиналося. Сьогодні - це оселя з дорогими меблями, системою «розумний дім» і власним місточком від будинку до собору», - йдеться у сюжеті.

До речі, сам владика не зміг сказати, скільки коштує будівництво маєтку.

«Я не можу звести всі витрати. Я розумію, що все дорого», - зазначив він.

Але журналісти «Грошей» підрахували, що вартість будинку може бути від 100 до 200 тисяч доларів. А враховуючи ліпнину і розкішні меблі, вартість може бути і більшою.

Звідки гроші? Кожен раз, коли парафіяни будуть ставити свічечку, вони робитимуть внесок у комфортне життя митрополита. Лише в місяць утримання такого маєтку може обходитися у тисячу доларів, стверджують журналісти.

Свічний завод, який є у митрополита Никодима, один з найприбутковіших церковних бізнесів. Священники розповідають, що кожен їх храм має купити свічок мінімум на 500 гривень в місяць. Враховуючи кількість підконтрольних церков – лише це приносить близько 125 тисяч гривень в місяць.