Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

На Вінниччині проходитиме Міжнародний форум "Українська молодь діаспори"

На Вінниччині вперше проходитиме Міжнародний форум спрямований на формування патріотичної свідомості молоді «Українська молодь діаспори»

Для узгодження організаційних питань проведення заходу, що планується у Вінниці в серпні поточного року, ініціатори форуму - голова Європейського конгресу українців, перший заступник голови Світового конгресу українців Ярослава Хортяні та голова Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослав Гочак, а також заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема вчора зустрілися з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм.

Про це поідовляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

«Коли надійшла пропозиція щодо проведення у Вінниці молодіжного форуму, ми прийняли її з великою зацікавленістю. В області представлена дуже широка палітра молодіжних організацій, і цей захід для нас дуже важливий», - зазначив  Валерій Коровій. - «Подібний форум вперше проводиться у м. Вінниці, тому для нас це особлива подія, адже цим самим розпочато співпрацю з українськими організаціями за кордоном. Майже 20 млн. українців проживає за межами країни, які небайдужі до подій, що відбуваються в Україні. В результаті форуму сподіваюсь будуть реалізовані проекти не лише в культурній та освітній сферах, а й в економічній та логістичній» - підкреслив голова облдержадмнстрації.

Кошти на проведення заходу – 200 тисяч гривень – виділяє Міністерство молоді та спорту України. «Для нас цей форум теж важливий, оскільки охоплює представників молодіжних організацій і в Україні, і поза її межами. Тож ми надаємо йому великого значення», – запевнив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема. 

Голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні, у свою чергу, висловила вдячність за готовність прийняти форум у Вінниці та запевнила, що користь від цієї зустрічі отримає загалом Україна. «Ми, старша генерація української діаспори, відчуваємо відповідальність за те, щоб передати в надійні руки нашу справу. Ці хлопці і дівчата, які приїдуть до вас, повні енергії служити Україні. Це представники народної дипломатії, яка, часом, може більше зробити, ніж дипломати офіційні, - зазначила Ярослава Хортяні. – Від проведення цього заходу виграє і місто, яке приймає, і Україна, і ваша молодь, бо вони будуть відразу запрошені в ту чи іншу країну, познайомляться, побачать, як краще співпрацювати. А з того підуть і економічні інтереси».

За словами голови Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослава Гочака, подібні зустрічі вже проводились у Києві, Львові, Тернополі, Івано-Франківську та Одесі. Цього ж року організатори зупинили свій вибір на Вінниці. 

Інформуючи про головні напрями діяльності молодіжного представництва діаспори, Мирослав Гочак підкреслив, що нині у їхньому полі зору не лише питання освіти та культури. «Вже 2 роки ми працюємо за трьома новими напрямами: лобіювання українських національних інтересів, українська медіа-платформа, основна ідея якої полягає в об’єднанні медіа-простору світового українства, створення медіа-центрів та медіа-ресурсів. І ще один напрям – економічна революція. Йдеться про організацію інвестиційних, економічних бізнес-форумів та конференцій», - зазначив голова Світового конгресу українських молодіжних організацій. 

За його словами, сьогодні за допомогою українців або підприємців українського походження у тих державах, де вони проживають, активно створюються спільні з Україною торгові палаті та ділові бізнес-клуби. Крім того, конгрес українських молодіжних організацій має прямий вихід на декілька потужних американських інвестиційних фондів, які зацікавлені інвестувати в Україну, насамперед, у сферах сільського господарства, ІТ-технологій та енергетики. 

«Завжди в областях, де діаспора проводила форуми чи зустрічі, ми після цього схвалювали програми співпраці. У Вінниці ми вперше, і, можливо, це буде поштовхом для того, щоб ви прийняли відповідну програму співробітництва з діаспорою для наших активних взаємин в подальшому», - зауважив Мирослав Гочак.


 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку