Експерт відповів, чи продовжать термін оновлення даних військовозобов'язаних / фото mil.in.ua

Наразі немає потреби продовжувати термін оновлення даних до 150 днів, вважає виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко. 

"Я думаю, що це питання буде розглядатися тоді, коли буде пройдено якийсь етап і буде видно, наскільки встигають чи не встигають опрацювати всю інформацію через три шляхи, які на сьогоднішній день існують – ЦНАПи, ТЦК та "Резерв+". Скоріше за все, це буде як пропозиція, яка не буде реалізована в разі, коли буде ефективно пройдено цю процедуру оновлення більшістю", – сказав Павліченко в ефірі "Київ 24".

Він також додав, що українці мають фактично три місяці для оновлення данних, то ж цього часу достатньо, аби надати всю необхідну інформацію. 

Відео дня

"Нагадаю, закон був підписаний 18 квітня. Місяць був, щоб він набрав чинності. І ще два місяці після цього. Фактично, за три місяці звернутися до "Резерв+" є більш ніж багато нагод. І той, хто хоче це зробити – не матиме об'єктивних підстав, аби казати, що треба ще додатково кілька місяців, аби оновити", – пояснив Павліченко.

За його словами, подібна потреба може виникнути в тому випадку, якщо буде йти мова про необхідність фізичного з'явитися до ТЦК та СП, наприклад, для проходження ВЛК та встановлення статусу придатного чи непридатного до несення служби.

"Але це вже інша ситуація. Я думаю, що в контексті питання оновлення персональних даних, скоріше за все не буде потреби і вимоги додаткового часу задля того, щоб продовжувати цей період, після якого настане спершу адміністративна, а потім кримінальна відповідальність за ухилення", – зазначив Павліченко.

Оновлення данних: що треба знати

Напередодні у ВР зареєстрували законопроект стосовно продовження терміну оновлення даних військовозобов'язаних до 150 днів. Зазначається, що причиною цьому є те, зараз система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані.

Згодом на цю ідею відреагували в Раді. Так, на думку нардепа Федіра Вениславського, наразі немає підстав вважати, що вже наявні способи не дозволяють оновити дані. А подібні законопроекти – це лише "політичний піар-хід".

Вас також можуть зацікавити новини: