этот материал доступен на русском

«Кладовища» кораблів і незаселені острови: у Чорнобильській зоні з'являться нові водні маршрути

14:51, 12 вересня 2019
Новини туризму
616 0
У Чорнобильській зоні з'являться нові водні маршрути / фото УНІАН

Голова Держагентства України з управління Зоною відчуження Віталій Петрук в коментарі УНІАН розповів, які цікаві місця можна буде побачити на річці Прип'ять і пояснив наскільки вони безпечні.

Читайте такожДля відвідувачів Чорнобильської зони ратифікувала 21 маршрут: серед них – водні та повітряні

Планується, що вже найближчим часом по річці Прип'ять буде ходити невеликий кораблик з туристами, крім цього, можуть бути екскурсії на байдарках.

«Коли йдеш по Дніпру – це широка водяна гладінь, в Прип'яті – пейзажі. Там є дуже симпатичні острови, які не схожі один на інший: десь то все заросло березами, де вас зустрічають птиці. Прекрасне українське Полісся. Також, біля берегів можна побачити залишки барж. Але ми розуміємо, що людей цікавить не тільки річка, але і місто Прип'ять, інші об'єкти. Будуть робитися причали для зручності, так і для безпеки. Основну небезпеку представляє не вода, а берег, земля, в якій містяться радіоактивні речовини. Буде радіометричний контроль.

Вже розроблено декілька маршрутів. Зараз затверджуємо план впровадження цієї ініціативи. До 18 вересня все має бути готове», - розповідає Віталій Петрук.

За його словами, науковці вже провели дослідницьку експедицію, яка виявила потенційно небезпечні об'єкти. Є припущення, що в затоплених баржах залишається паливо і побоювання, що воно може потрапити в річку. Це питання буде вивчено додатково.

Також розглядається питання і про можливості риболовлі в Прип'яті.

«Ми не розглядаємо це питання з точки зору промислового лову. Для спортивної риболовлі треба внести деякі зміни в нормативно-правові акти. Швидше за все це буде зроблено», - каже Петрук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter