Експерт пояснив, чи розшириться фронт новими напрямками / фото t.me/DPSUkr

Командувач Об'єднаних сил Збройних Сил України Сергій Наєв попередив, що у випадку, якщо Росія продовжить виробництво зброї та вдосконалюватиме свої технології, війна знову може вийти за межі сходу та півдня України. Втім, військовий експерт Владислав Селезньов вважає, що це критичний варіант.

Як зазначив Селезньов в інтерв'ю OBOZ.UA, військові завжди розглядають найкризовіші, найнесприятливіші варіанти розвитку ситуації на полі бою. Тому заяви генерала Наєва не повинні дивувати посадовців, які чітко розуміють тенденцію розвитку ситуації на полі бою.

Експерт пояснив, що заяви Наєва не означають, що реалізується саме цей несприятливий для України варіант. Але українські військовослужбовці, як і військовослужбовці інших країн світу, завжди готуються до гіршого. Оскільки Наєв зі своїм штабом відповідає за північний напрямок нашої країни, тобто за оборону наших рубежів на території Волинської, Рівненської, Житомирської та Київської областей, він приділяє їм чималу увагу. 

Відео дня

Водночас очільник "Слуги народу" Давид Арахамія заявляв, що самопроголошений президент Білорусі Лукашенко гарантував, що армія Республіки Білорусь не братиме безпосередньої участі у бойових діях проти ЗСУ. Але він не гарантував, що територію Білорусі, її землю та повітряний простір не використовуватиме РФ для здійснення актів агресії щодо України.

"Що очікується у перспективі? Очевидно, що тисяча "вагнерівців", яка постійно перебуває на території РБ, точно не є тією критичною масою особового складу, яка докорінно може змінити ситуацію на полі бою на північному фасі російсько-українського фронту", - зазначив Селезньов.

Експерт додав, що фактично тисяча кілометрів довжини білорусько-українського кордону – це лінія бойового зіткнення. Бойових дій там не ведеться, але відомо, що на територію Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської областей іноді намагаються прорватися диверсійно-розвідувальні групи російських окупаційних військ. Сили оборони їх відловлюють, знищують або просто вичавлюють за межі території України.

"У будь-якому разі очевидно, що ситуація на полі бою визначатиметься ресурсними можливостями. Такою самою логікою керується і генерал Наєв, коли описує варіанти розвитку ситуації. Якщо російська армія матиме відповідний ресурс, вона намагатиметься атакувати і на інших ділянках фронту, а не лише там, де зараз відбуваються активні бойові зіткнення", - додав Селезньов.

Що передувало

Раніше в інтерв'ю західним журналістам командувач Об'єднаних сил Збройних Сил України Сергій Наєв заявив, що скорочення допомоги Україні значно підірве обороноздатність армії. Натомість Росія продовжує випускати зброю. Якщо цей процес не ускладнити, то війна може вийти за межі сходу та півдня.

"Технології завжди мають перевагу, і я ще раз підкреслюю: ця допомога для нас дуже-дуже важлива", – додав Наєв.

Вас також можуть зацікавити новини: