Росіяни готують криваву провокацію з військовополоненими, зазначив Коваленко / фото REUTERS

Російські окупанти готують інформаційно-психологічну операцію (ІПСО) з подальшою кривавою провокацією.

Про це повідомив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"ІПСО полягає в оголошенні того, що військовополонені ЗСУ, які перебувають в Оленівці, нібито готові воювати на боці російських окупаційних військ. Це брехня! Окупантами зараз ведеться формування батальйону імені Богдана Хмельницького, до складу якого будуть нібито включати цих типу "добровольців". На першому етапі суть ІПСО перекрити факт участі росіян у війні проти Росії, які увійшли до складу ЗСУ, а також компенсувати ганьбу від мобілізації у РФ", – зазначив експерт.

Відео дня

За словами Коваленка, другий етап ІПСО – це показати, що українські полонені нібито бажають, якомога швидше, отримати так зване "громадянство" так званої "ДНР".

"Третій етап – це їхня ліквідація. Росіяни готують ліквідацію всіх цих, нібито, добровольців, щоб звинуватити у ній ВСУ. Мовляв, Київ дізнавшись, що полонені повально отримують паспорти "ДНР" і нібито будуть воювати проти ЗСУ, вирішив їх ліквідувати", – повідомив оглядач.

"Насправді ніхто ніякі паспорти не буде отримувати і ні в які батальйони вступати не буде. На цьому етапі буде проведено Інсценування. А на заключному здійснено масове вбивство полонених, щоб приховати, в першу чергу, страти і знущання. У першому випадку, була просто спроба звалити масове вбивство полонених на якийсь удар ВСУ. Зараз ведеться підготовка до більш продуманої провокації, в кілька етапів", – додав Коваленко.

Нагадаємо, українських військовополонених з Оленівки Росія хоче кинути в "козачий батальйон" у складі "ДНР".

Теракт в Оленівці: що відомо

У ніч проти 29 липня на території колишньої виправної колонії в окупованому селищі Оленівка в результаті вибуху було зруйновано будівлю, де утримувалися українські військовополонені.

Росія звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії і повідомила про загибель понад 50 українських захисників. В Україні назвали вибух в Оленівці російським терактом для приховування військових злочинів, дискредитації ЗСУ та зриву поставок зброї від партнерів.

Згодом в українській розвідці повідомили, що Росія так і не надала офіційних відповідей щодо списків загиблих і поранених.