На даху Міноборони РФ у Москві поставили ЗРК "Панцир-С1" / фото з соцмереж

Експерти з Інституту вивчення війни вважають розміщення Кремлем установок ППО у житлових районах російських міст частиною інформаційної війни.

Як йдеться у звіті західних аналітиків, російське керівництво активізувало зусилля, щоб представити війну в Україні як екзистенційну загрозу. Таким чином, Путін створює умови для затяжної війни.

Кремль, ймовірно, розгорнув системи ППО в Москві, щоб створити підбурюючі образи, що зображують війну як небезпечнішу для російської громадськості, пояснюють аналітики.

Відео дня

Вкрай малоймовірно, що Кремль вважає, що Україна націлиться на Москву, і, ймовірно, затіяв цю показну гру, щоб підтримати посилення інформаційних операцій з підготовки російського внутрішнього інформаційного простору до затяжної війни в Україні.

"Ця демонстрація також, ймовірно, є частиною інформаційної операції з контекстуалізації війни в Україні у російських міфах про Велику Вітчизняну війну, яка, ймовірно, призначена для посилення російської підтримки військових дій і подальшої мобілізації шляхом абсурдного зображення України як загрози Москві", - йдеться у звіті.

ППО на дахах будинків в Росії - що відомо

Увечері 19 січня в російських телеграм-каналах почали з'являтися фото і відео з установками ППО, які розмістили на дахах будівель і вільних майданчиках в Москві. Разом з установкою біля резиденції Путіна їх вже щонайменше п'ять.

Все це відбувається на тлі чуток про початок нової хвилі мобілізації у Росії, згідно з якою на війну вже в січні цього року почнуть більше призивати мешканців центральних регіонів, в тому числі Москви. 

За даними росЗМІ, після оголошення часткової мобілізації з РФ виїхали від 600 тис. до 1 млн осіб. Зараз, за даними української розвідки, керівництво Росії вживає заходів щодо запобігання масового виїзду чоловіків призовного віку.

Вас також можуть зацікавити новини: