Війна в Україні опинилася в переломній точці, настав час для США діяти рішучіше, пишуть Гербст і Стейсі / фото 10-й армійський корпус

Війна Росії проти України опинилася в переломній точці. Саме тоді, коли світ побоювався, що Україна опинилася на межі, і коли допомога від США застопорилася, Росія задіяла всі свої сили.

На щастя, Москві не вдалося зайти дуже далеко. Окупанти дещо просунулися на сході України, але водночас зазнала серйозних невдач у повітрі та на морі. Зараз питання полягає в тому, чи допоможе нове надходження життєво необхідного озброєння і боєприпасів переломити хід подій у цьому вирішальному конфлікті, пишуть у своїй колонці для The Hill старший директор Євразійського центру Атлантичної ради, колишній посол в Україні та Узбекистані Джон Гербст, а також колишній чиновник в адміністрації Обами Джеффрі А. Стейсі.

"Ми повинні розділити з Францією роль лідера, відповідати лідерству Великої Британії в націлюванні на Росію і підштовхнути німців до того, щоб вони наслідували приклад решти членів вищого ешелону Альянсу, надавши ракети дальньої дії. Ми повинні діяти одностайно разом з усіма членами Альянсу, корегуючи нашу власну українську стратегію відповідно до цього. Президент  [США] повинен почати з гучної промови, в якій окреслить свою основну тезу: порятунок демократії, боротьба з популізмом, збереження енергійності і єдності Альянсу, і все це задля забезпечення перемоги України. Члени Альянсу повинні підвести риску під Харківщиною і Часовим Яром: більше жодних втрат в стилі Авдіївки", – йдеться у статті. 

Відео дня

Зазначається, що адміністрація Байдена зробила все можливе, щоб швидко надати Україні новий пакет допомоги, але тепер вона повинна переглянути власну систему надання допомоги, одночасно підштовхуючи певних союзників до надання конкретної допомоги, яку вони або не поспішали, або не хотіли надавати.

"Для того, щоб переломити ситуацію на Харківщині, утримати всі лінії фронту, послабити вплив російських бомб і почати планувати великий контрнаступ на чолі з винищувачами F-16, які почнуть прибувати на театр бойових дій, США повинні очолити наступну стратегію. Західні союзники повинні якнайшвидше дослухатися до своїх консультацій з Україною і надати їй конкретну, життєво необхідну зброю, в тому числі щонайменше ще сім батарей протиракетної оборони Patriot (президент Байден пообіцяв ще п'ять батарей "відносно скоро"), а також інші системи, такі як Samp-T; десятки додаткових зенітно-ракетних комплексів Storm Shadow / Scalp / ATACMS; і німецькі ракети Taurus. Крім того, союзники повинні прискорити підготовку українських пілотів і надіслати більше літаків F-16 (передусім зі США) і винищувачів третього покоління (з Франції, Швеції і Європейського союзу), а також набагато більше боєприпасів по всьому фронту", – наголошують автори матеріалу.

Понад усе, США повинні взяти на себе ініціативу і зняти всі обмеження на використання Україною західних озброєнь для ударів по цілях на території Росії до кінця червня. Це, а також додаткове обладнання для розмінування та радіоелектронної боротьби, стане запорукою успіху майбутніх українських контрнаступів. Якщо зброя надійде вчасно, контрнаступальні дії можуть розпочатися раніше запланованого терміну вже цього року. 

Стратегічна мета має полягати в тому, щоб допомогти Україні перемогти. Так, знищення Кримського мосту стало б серйозним ударом по військових зусиллях Володимира Путіна і могло б похитнути його режим ще до початку українського контрнаступу.  

"Це стало б тріумфом американської політики національної безпеки і плюсом для президента, який йде на вибори. Це також відшліфувало б американське лідерство.  Ставки для США і наших європейських союзників не можуть бути вищими. Час діяти вже настав", – резюмують Гербст і Стейсі. 

Війна в Україні: важливі новини

Російські окупанти тиснуть на Сили оборони України в районі Часового Яру Донецької області. РФ проводить активні дії на фронті, користуючись тимчасовою відсутністю західної допомоги для ЗСУ.

Тим часом Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та чинного начальника Генштабу Збройних сил РФ Валерія Герасимова у зв’язку зі скоєнням воєнних злочинів під час вторгнення Росії в Україну.

Вас також можуть зацікавити новини: