Кулеба просить підтримати удари по цілях у РФ / фото wikimedia.org

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав збільшити та пришвидшити військову допомогу Україні, зокрема постачання додаткових систем ППО, а також підтримати удари України по військових цілях на території РФ.

Як сказано у прес-релізі МЗС, Кулеба звернувся у віртуальному форматі до засідання Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу. Він показав міністрам фото 8-річного хлопчика Михайла з Харкова, чий батько міг бути серед загиблих у будівельному гіпермаркеті, який росіяни знищили ударом в суботу, 25 травня.

"На фото ви бачите, як поліцейський бере в хлопця мазок ДНК, який потрібен для пошуку його батька серед можливих жертв цього удару", - розповів міністр європейським колегам.

Відео дня

Кулеба наголосив, що цей варварський воєнний злочин є частиною систематичної стратегії Росії, яка намагається знищити життя Харкова та інших українських міст і громад.

"Часу на рефлексії немає, потрібні дії. Цілком зрозуміло, що потрібно зробити. Надати Україні додаткові "Патріоти" та інші сучасні системи протиповітряної оборони, а також підтримати українські удари по військових цілях на території Росії", - наголосив Кулеба.

Як відзначив глава МЗС, у той час як на Заході все ще є ті, хто боїться ескалації, вороги вільного світу - Росія, Іран і Північна Корея, посилюють співпрацю та взаємопідтримку. Вони набирають зухвалості, що загрожує дестабілізацією не лише в Європі, але і в інших регіонах світу. Надання Україні необхідної підтримки задля партитету та переваги на полі бою змінить цю ситуацію та змусить їх змінити свої плани.

"Вільний світ має значно більший економічний та військовий потенціал, ніж його вороги. Але вони мають більше рішучості. Поки на Заході все ще є ті, хто думає, як Москва відреагує на українські удари по російських військових цілях, Путін просто б’є куди хоче і як хоче. Врешті-решт, хлопчик, якого я показував вам на початку, має здавати ДНК-тест, сподіваючись, що його батька знайдуть серед попелу гіпермаркету, знищеного російським ударом. Це результат нерішучості. Доля цього хлопця - наслідок кожного запізнілого рішення", - заявив міністр.

Кулеба також закликав європейські країни інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс і закуповувати зброю для України безпосередньо в українських виробників. Їх виробничі потужності цього року вже значно перевищують обсяг доступних фінансових ресурсів, тому такі контракти дозволять оперативно підвищити надходження зброї до українського війська. Міністр зокрема закликав підтримати використання частини прибутків від заморожених російських активів для таких закупівель.

Також глава МЗС наголосив на потребі посилення санкційного тиску на РФ, зокрема у сферах енергетики, фінансів, металургії та інших. Він закликав заблокувати всі схеми обходу санкцій, постачання критичних компонентів і доступ Росії до будь-яких сучасних технологій, накласти додаткові санкції на російських пропагандистів.

Міністр окремо закликав європейських партнерів проявити політичну волю для своєчасного схвалення переговорних рамок і практичного початку переговорів про вступ України до ЄС уже в червні.

Удар по гіпермаркету в Харкові

Вдень 25 травня російські війська завдали удару по гіпермаркету мережі "Епіцентр" у Харкові авіабомбами УМПБ Д-30. Наразі відомо про 17 загиблих і вважається, що ця кількість може збільшитися до 18. 

Вас також можуть зацікавити новини: