Російський десант зазнав величезних втрат на самому початку вторгнення / фото ua.depositphotos.com

Військовий експерт Олег Жданов оцінив загрозу нової висадки російського десанту в Україні. Він нагадав, що на початку вторгнення у лютому 2022 року десантники намагалися висадитися у Гостомелі та Василькові на Київщині, але українські військові відбили ці спроби. 

Під час ефіру на своєму каналі в YouTube Жданов наголосив, що тоді наші захисники ліквідували ледь не увесь російський десант. І окупанти не досі не можуть оговтатися від тих подій. Проте навіть попри великі втрати говорити про те, що російський десант відходить у минуле, не можна.

"Зараз розглядається один із варіантів операції вторгнення до України зі сторони Білорусі. Ми розуміємо, що це не сьогодні, завтра чи післязавтра. Це може бути у середньостроковій перспективі, якщо РФ почне формувати ударне угрупування. Але як варіант можна розглядати висадження десанту зі сторони Білорусі з метою захоплення плацдарму і прориву нашої оборони на кордоні. Чи можливий він – теоретично так. Практично – у РФ немає сил і засобів. Ми розглядали можливість висадження морського десанту в Одесі – теж ні", – розповів експерт. 

Відео дня

За словами Жданова, Росія примудрилася нав'язати нам позиційну війну зразка Другої світової, під час якої дуже важко вести десантні операції – як морські, так і сухопутні.

"Але в сучасній війні висадження десанту, захоплення об'єкту і утримання до підходу основних сил – це цілком прийнятно", – додав він.

Російський десант на війні в Україні

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, коментуючи загрозу повторення "десантної операції" РФ, заявив, що ситуація наразі відрізняється від тієї, що була 24 лютого 2022-го року, коли окупанти здійснили зухвалий несподіваний напад на околиці Києва. Наразі сили оборони готові гідно зустріти ворога.

Військовий експерт Олег Жданов оцінив загрозу проведення Росією десантної операції з метою захоплення Києва. За його словами, така ймовірність існує, але реалізувати це в РФ не вийде. Всі аеродроми охороняються, а будь-яке місто України сьогодні нашпиговане військами.

Крім того, українські воїни продовжують ліквідовувати "другу армію світу". Цього разу "задвохсотили" топ-десантника РФ Олександра Макарова.

Вас також можуть зацікавити новини: