этот материал доступен на русском

Business Insider: США хочуть віддати контроль над частиною своєї зброї штучному інтелекту

14:44, 14 січня 2019
Зброя
633 0
США передадуть контроль над певною зброєю штучному інтелекту заради переваги над Росією / Flickr/The U.S. Army

Командир Сухопутних військ США з питань закупівель, логістики і технологій Брюс Джетт допустив, що певні види озброєння можуть бути передані під контроль штучного інтелекту. Оскільки лише так з’являється можливість перемогти зброю ворога.

Американські військові погодилися з використанням штучного інтелекту, вважаючи, що їхня країна не зможе змагатися з потенційними великими ворогами, такими як Росія і Китай, без футуристичної технології, пише Business Insider.

Втім, занепокоєння, пов’язані з контролем машини над смертоносною зброєю, змусили чиновників поки зайняти консервативний підхід до ШІ. Зокрема, наразі вони наполягають, щоб у процесі ухвалення рішень щодо застосування летальної сили брала участь людина.

Читайте такожNational Interest: США збираються поєднати танки M1 Abrams зі штучним інтелектом

Але Джетт зауважив, що обмеження оборонних систем на основі штучного інтелекту не зовсім мудре. Він пояснив, що розумні машини дозволяють Сухопутним військам США надзвичайно швидко реагувати і давати відповідь на ворожі атаки. Але консервативні побоювання підривають ці можливості.

«Час – це зброя. Якщо ми не зможемо долучити штучний інтелект до ефективного управління оборонними системами і серіями стрільби, у довгостроковій перспективі ми втратимо час. Припустимо, ви ведете артилерійський вогонь по мені. Я можу збити ці снаряди, а вам потрібна людина в ланцюгу операції для здійснення кожного нового пострілу. Але людей не вистачає, щоб стрільба відбувалася досить швидко», - пояснив американський військовий.

Читайте такожForeign Policy: Штучний інтелект вчать боротися з брехнею Кремля

Підрозділ Джетта разом з нещодавно створеним підрозділом Army Futures Command (AFC) намагаються розробити дорожню карту для застосування штучного інтелекту в бойових умовах. AFC займається розробкою штучного інтелекту для Сухопутних військ США. Для цього підрозділ створив спеціальний центр в Університету Карнегі-Меллоун.

«Ми намагаємося структурувати архітектуру штучного інтелекту так, щоб вона була стійкою і полегшила нашу здатність розподіляти ресурси, проводити дослідження й імплантувати можливості ШІ по всій армії», - сказав Джетт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram