Така зброя може стати ефективною у разі війни з ворогами США / фото ua.depositphotos.com

Китай, Північна Корея та Іран будують все більше і глибше підземних військових об'єктів у разі глобальної війни. Тому США намагаються не відставати, розробляючи нові бомби для підриву таких бункерів, пише The Telegraph.

Журналісти розповіли, що найновіша з цих бомб несподівано з'явилася над пустелею Мохаве у березні. Фотограф Ян Реккіо зробив знімок бомбардувальника Boeing B-1 ВПС США, який дозаправлявся від танкера KC-135 ВПС США. Під передньою частиною фюзеляжу B-1 було щось незвичайне: велика бомба.

Авіаційний експерт Девід Ченчіотті був одним із перших, хто побачив ці світлини. Спочатку він подумав, що це може бути непримітна 2000-фунтова бомба з супутниковим наведенням GBU-31. Проте, як виявилося, це був новий боєприпас: рідкісна 5000-фунтова GBU-72, розроблена для того, аби проникати крізь бруд і каміння, перш ніж вибухнути. 

Відео дня

"GBU-72 особливий. Завдяки високотехнологічному підривнику і надміцному корпусу, цей бункерний підривник з супутниковим наведенням має високу проникаючу здатність і відносно невеликі розміри. Іншими словами, він поєднує в собі найкращі якості існуючих на озброєнні ВПС США підривників бункерів: GBU-28 вагою 4000 фунтів і GBU-57 вагою 27000 фунтів", - розповідають у виданні.

Водночас GBU-28 є досить малою та легкою, аби її могли перевозити винищувачі ВПС США Boeing F-15E, проте вона проникає на глибину менше як 200 футів у твердому ґрунті. Проте GBU-57 має проникати глибше, ніж 200 футів, але вона настільки велика і важка, що її можуть нести лише два типи бойових літаків ВПС США, а саме:

  • сучасний малопомітний бомбардувальник B-2;
  • майбутній малопомітний бомбардувальник B-21.

Обидва вони побудовані компанією Northrop Grumman.

"Ми не знаємо, як глибоко може залягти GBU-72, перш ніж вибухне. Але очікується, що летальність буде значно вищою порівняно з аналогічною застарілою зброєю, такою як GBU-28", - заявили ВПС США, посилаючись на керівника програми GBU-72 Джеймса Каллітона.

У The Telegraph зауважили, що багато сотень американських літаків зможуть нести GBU-72, адже під час великої війни вони можуть атакувати неглибоко залягаючі цілі, водночас менші сили бомбардувальників, що перевозять GBU-57, атакуватимуть глибше залягаючі цілі.

"Діапазон потенційних цілей вражає. Іран викопав підземні бункерні комплекси для розміщення ракетних установок, ескадрилій винищувачів і критично важливих частин свого зростаючого підприємства з виробництва ядерної зброї. Новий підземний ядерний комплекс, очевидно, знаходиться на глибині понад 300 футів (91 м - УНІАН) під землею", - підкреслили у матеріалі.

Крім того, Північна Корея теж заховала частини свого комплексу ядерної зброї та утримує величезні підземні бази для артилерії, ракет, винищувачів та навіть гелікоптерів, які зазвичай вкопані у схилах гір. 

"Китай теж окопується. Народно-визвольна армія Китаю підтримує надійну і технологічно просунуту програму підземних об'єктів для приховування і захисту всіх аспектів своїх збройних сил. На підземних базах Китаю розміщені штаби, запаси боєприпасів, ядерні боєголовки, склади постачання, а також повітряні, наземні і військово-морські сили. Китай має тисячі підземних об'єктів "і щороку будує більше", - зауважили у Пентагоні у своєму щорічному звіті про китайську армію за 2023 рік. 

Зброя країн НАТО - останні новини

Раніше оборонні компанії Lockheed Martin і Rheinmetall представили нову мобільну артилерійську ракетну систему GMARS, яку було створено для значного посилення вогневої потужності НАТО. Важливим удосконаленням GMARS стала можливість у швидкому темпі змінювати позицію після пострілу, аби уникнути контрзаходів.

Також стало відомо, що винищувачі Mirage 2000-5, які пообіцяла передати Франція Україні, можуть бути корисними на полі бою, проте вони поступаються F-16. Водночас президент країни Еммануель Макрон розповів, що цей літак використовували як "очисника неба" під час операції французьких сил у Сирії у 2018 році.

Вас також можуть зацікавити новини: