Франція та Італія навесні поставлять систему наземного захисту середньої дальності MAMBA / фото wikimedia.org

Франція та Італія навесні поставлять системи MAMBA, щоб допомогти Україні захищатися від російських атак з повітря. Про це у Twitter повідомив очільник французького Міноборони Себатьян Лекорню.

"З міністром оборони Італії Гвідо Крозетто ми вирішили поставити в Україну навесні 2023 року ЗРК SAMP/T-MAMBA. Ця система дозволить захистити цивільне населення та інфраструктуру від атак з боку Росії, про що просив Олексій Резніков", - йдеться у його повідомленні.

Система SAMP/T-MAMBA - що про неї відомо

MAMBA - еквівалент американської системи Patriot. Її було розгорнуто в Румунії для захисту надзвичайно стратегічного регіону порту Констанца.

Відео дня

Ця система була створена спільним франко-італійським консорціумом, вона може відстежувати десятки цілей і перехоплювати 10 одночасно.  SAMP/T-MAMBA - єдина система європейського виробництва, здатна перехоплювати балістичні ракети.

Одна пускова установка ЗРК озброєна 8 ракетами, які можуть бути відстріляні в одному залпі всього за 10 секунд. 

Раніше у Повітряних силах ЗСУ заявляли, що достатня кількість систем протиракетної оборони PATRIOT та комплекси SAMP-T допоможуть Україні захиститися від балістичних ракет. 

Вас також можуть зацікавити новини: