У росіян проблеми з перехопленням Storm Shadow / колаж УНІАН, фото armyinform.com.ua, скріншот

Під час атак крилатими ракетами Storm Shadow і Scalp українські військові одночасно запускають також ракети-обманки, що відволікають російську ППО. Часто саме такі обманки потрапляють в російські зведення в якості "збитих" Storm Shadow. Про це заявив ізраїльський військовий експерт Давид Шарп у коментарі проекту "Можемо пояснити".

Він зазначив, що Storm Shadow і їхній французький аналог Scalp є дуже складними цілями для ППО. "У Storm Shadow низька радіолокаційна помітність, вона летить до цілі на дуже низькій висоті – 30 метрів. Це ускладнює її виявлення і ураження", – пояснює експерт.

Крім того, в ході таких атак українська армія запускає ракети-пастки, на які і відволікаються погано навчені російські зенітники.

Відео дня

"Міноборони РФ навіть не завжди бреше у своїх звітах — вони часто приймають збиті обманні мішені за справжні ракети. В атаках завжди беруть участь кілька таких мішеней", – підкреслив Давид Шарп.

Військовий аналітик констатує, що російська пропаганда явно перестаралася, розхвалюючи свою ППО. На практиці заяви про "наддержаву в царині ППО" не виправдовуються: "аналоговнєтні" зенітно-ракетні комплекси не є вершиною технологій, а у їх екіпажів спостерігаються проблеми з методикою відбиття повітряних загроз.

"Можете собі уявити протистояння з країнами НАТО? Якби летіли не кілька таких ракет, а відразу десятки або сотні? Разом з іншими інноваційними засобами, які є у США... Краще навіть не думати про це", - резюмує експерт.

Атака на Севастополь 22 вересня

Як писав УНІАН, у п'ятницю по штабу Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі прилетіли ракети. На опублікованих в мережі кадрах чітко видно серйозні структурні пошкодження в будівлі штабу. Російське Міноборони визнало факт удару і навіть повідомило про загиблого. Щоправда всього одного, і пізніше "перекваліфікувало" його в "зниклого безвісти".

Збройні Сили України офіційно підтвердили удар по штабу Чорноморського флоту Росії. Як повідомило Управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, ціль була вражена внаслідок вдалої атаки.

Вас також можуть зацікавити новини: