этот материал доступен на русском

Уряд Великої Британії розробив план дій на випадок Brexit без угоди з ЄС

16:23, 23 серпня 2018
Світ
401 0
Ілюстрація / REUTERS

Як передає Європейська правда, інструкція містить вказівки для підприємств, які можуть зіштовхнутися з додатковою бюрократією на кордонах, а також плани уникнення браку ліків.

Британці, які відвідують ЄС, також можуть зіткнутися з додатковими зборами з кредитних карток.

У британському уряді кажуть, що досягнення угоди з Брюсселем є головним пріоритетом і наразі найбільш вірогідним результатом, проте треба бути готовими до альтернативного розвитку подій, а без угоди можливі "короткочасні порушення".

Читайте такожБританський бізнесмен пожертвував 1 мільйон фунтів на референдум щодо угоди по Brexit

Інструкція складається із 25 документів, присвячених таким галузям, як медицина, фінанси та сільське господарство. У ній, зокрема, йдеться, що:

- Вартість карткових платежів між Великою Британією і ЄС буде "ймовірно збільшуватися" і не буде покриватися забороною на додаткові збори;

- Бізнес, який торгує з ЄС, повинен підготуватися до нових митних перевірок і, можливо, йому доведеться заплатити за нове програмне забезпечення або матеріально-технічну допомогу;

- Британці, які живуть в інших країнах Європи, можуть втратити доступ до банківських та пенсійних послуг у Великій Британії без дій ЄС;

- Для імпорту ядерних матеріалів з ЄС може знадобитися ліцензія;

- Велика Британія продовжить приймати ліки, протестовані в ЄС, щоб забезпечити безперебійні поставки.

Міністр з питань Brexit Домінік Рааб відкинув, за його словами, "дикі заяви" про те, що відсутність угоди з ЄС може викликати "сандвіч-голод" у Великій Британії.

"Дозвольте запевнити вас, що попри одну з найбезглуздіших заяв, ви все одно зможете насолодитися BLT-сандвічем (сандвіч з беконом, салатом та помідорами. – Ред.) після Brexit, і у нас немає планів розгорнути армію для підтримки поставок продовольства", - сказав він.

Лейбористи заявляють, що результат без угоди буде "катастрофічним" і "повним провалом уряду вести переговори" від імені Великої Британії.

Велика Британія перестане бути членом ЄС 29 березня 2019 року.

Як повідомляв УНІАН, половина британців хоче повторного референдуму щодо Brexit.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter