В Ісландії сформували новий правоцентристський уряд

02:21, 11 січня 2017
301 0

В Ісландії завершився період післявиборчої невизначеності. У вівторок, 10 січня, у Рейк'явіку три партії домовилися про формування нового уряду. 

REUTERS

Коаліція довкола політсили-переможниці виборів, Незалежної партії, призначила прем'єром її очільника, екс-міністра фінансів Б'ярні Бенедиктссона.

"Нарешті нам це вдалося", - сказав він, маючи на увазі кілька невдалих спроб сформувати уряд Ісландії після виборів 29 жовтня 2016 року, повідомляє Deutsche Welle.

Читайте такожПрем'єр-міністр Ісландії оголосив про відставку після поразки його партії на виборах

До коаліції долучилися також ліберальні партії "Відродження" та "Яскраве майбутнє". Разом вони матимуть 32 парламентських місця з 63-х у Альтингу. Лідер "Відродження" Бенедикт Йоханнессон заявив, що коаліція почула "заклик народу до реформ в охороні здоров'я та соціальному забезпеченні".

Представники "Відродження" керуватимуть в уряді фінансами, риболовлею та сільським господарством, а також соціальною політикою. Незалежна партія отримала шість посад в кабінеті, зокрема портфелі глави МЗС, міністрів освіти та юстиції. "Яскраве майбутнє" опікуватиметься охороною здоров'я та екологією.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter